Medal pamiątkowy, który otrzymał Książę William podczas wizyty w Polsce.

Medal dla księcia Williama i księżnej Kate

Zakończyła się wizyta księżnej Kate i księcia Williama w Polsce, podczas której para otrzymała medal pamiątkowy zaprojektowany i wykonany przez naszą firmę. Książęca para, która wraz z dziećmi pojawiła się w Polsce w poniedziałek dziś, tuż przed godz. 11:00 odleciała w kierunku Niemiec, gdzie będzie kontynuować swoją podróż.

Księżna Kate i książę William podczas wizyty mieli okazję nie tylko do spotkania z parą prezydencką, ale przede wszystkim do poznania burzliwej historii Polski i jej najnowszych dziejów. W poniedziałek, tuż po spotkaniu powitalnym w pałacu prezydenckim brytyjska para książęca w towarzystwie Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas wizyty para spotkała się z powstańcami oraz oddała hołd poległym zapalając znicze przed Murem Pamięci.

Wręczenie medali okolicznościowych, które otrzymał książę William i księżna KateDrugi dzień pobytu księcia i księżnej Cambridge to wizyta na pomorzu. Para rozpoczęła dzień od wizyty w Muzeum Stutthof w Sztutowie zlokalizowanego na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Książę i księżna mieli okazję zobaczyć pozostałe po niemieckiej okupacji budynki oraz spotkać się z byłymi więźniami obozu. Wizyta w obozie była dla pary chwilą do zadumy nie tylko nad losem więźniów, którzy zginęli w obozie, ale wszystkich ofiar Holokaustu. Parze wręczono również pamiątkowe medale, na których umieszczono obozową Bramę Śmierci.

Tworząc projekt medalu pamiątkowego wzięliśmy pod uwagę nie tylko ważność wizyty i osoby, które zostaną nimi obdarowane, ale też okoliczności, które medal miał upamiętnić. Projekt medalu, który otrzymał książę William i księżna Kate ma przede wszystkim spełniać rolę pamiątki, która pozwoli utrzymać pamięć o ponad 60 tysiącach poległych w obozie Stutthof więźniów i wszystkich ofiarach Holokaustu.

Po wizycie w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym książęca para udała się do Gdańska, gdzie na Dworze Artusa została przywitana przez Pawła Adamowicza – prezydenta miasta. W Gdańsku księżna Kate i książę William udali się również do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie wraz z Lechem Wałęsą odwiedzili część wystaw poświęconych Solidarności. 

 

 

Zdjęcie: Muzeum Stutthof