Medale na biegi niepodległości

Medale na biegi z okazji 100-lecia niepodległości Polski

2018 rok to ważny rok dla każdego Polaka. To właśnie 11 listopada 2018 r. będziemy świętować stulecie odzyskania niepodległości. Jedną z form świętowania, która z roku na rok zyskuje na popularności są biegi z okazji odzyskania niepodległości.

Zanim jednak przejdziemy do biegów, wróćmy jeszcze na moment do historii. 11 listopada 1918 roku to data, która przyjęta została za datę kończącą 123 lat zaborów. Dążenia niepodległościowe w końcu odniosły skutek, a Polska pozbyła się nie tylko okupacji zaborców, ale na nowo pojawiła się na mapach świata.

I choć proces odzyskiwania niepodległości zajął więcej czasu, to właśnie 11 listopada 1918 roku został uznany za datę jej odzyskania. Tego dnia Józef Piłsudski objął bowiem władzę wojskową, nasza niepodległość stała się faktem

Biegi z okazji stulecia niepodległości Polski

Medale sportowe na biegi niepodległościCoraz więcej osób decyduje się na świętowanie rocznicy niepodległości aktywnie. Z roku na rok organizowanych jest coraz więcej biegów niepodległości, których uczestnicy w ten sposób upamiętniają minione wydarzenia.

Stulecie odzyskania niepodległości pod względem wydarzeń sportowych zapowiada się zatem bardzo obficie. Z pewnością możemy liczyć na kolejne edycje biegów z ugruntowaną pozycją – Bieg Niepodległości w Warszawie, Poznański Bieg Niepodległości, Krakowski Bieg Niepodległości, ale też na setki mniejszych wydarzeń organizowanych w całej Polsce.

Większość niepodległościowych zmagań nie kierowana jest wyłącznie do biegaczy. Coś dla siebie znajdą miłośnicy innych form aktywności – triathlonu, chodu, a nawet nordic walking. Nie da się jednak ukryć, że w Polsce królują biegi i to one zgromadzą na startach największą ilość uczestników.  

Narodowy bieg 100-lecia od Bałtyku do Tatr 

Inicjatywą godną wyróżnienia jest z pewnością Narodowy bieg 100-lecia od Bałtyku do Tatr. To wydarzenie, którego inicjatorem jest Polska Agencja Prasowa ma na celu zorganizowanie rekordowego biegu – odbywającego się w 100 polskich miastach z udziałem 100 000 biegaczy.

Medale na biegi niepodległości

Żaden bieg nie może obyć się bez medali. Nie inaczej jest w przypadku biegów organizowanych z okazji odzyskania niepodległości. Odpowiedni medal będzie nie tylko nagrodą dla zawodników. Będzie również cenną pamiątką, a projekt adekwatny do okazji podkreśli charakter tego wydarzenia.

Czego możemy spodziewać się na medalach na biegi niepodległości?

Medale w kształcie PolskiTo, co króluje na projektach medali na biegi niepodległości, to elementy silnie wiążące się z Polską. Na medalach pojawia się godło lub elementy do niego nawiązujące – przede wszystkim sylwetka orła.

Kolejnym elementem, który bardzo często zostaje umieszczony na medalach jest sylwetka Józefa Piłsudskiego. Portret marszałka utrwalany jest zarówno na medalach 2D, jak i 3D, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dokładniejszego wizerunku.

Na medalach na biegi niepodległości bardzo często umieszczana jest flaga Polski. Biało-czerwone barwy, dzięki łączeniu technik mogą zostać naniesione specjalną farbą.

To, o czym nie można zapomnieć, to data. Poza 11.11 oraz rokiem, na medalach bardzo często umieszczana jest liczba odpowiadająca rocznicy wydarzenia. W tym roku po raz pierwszy na medalach pojawi się trzycyfrowa liczba.

Liczy się także kształt medalu. Jedną z najpopularniejszych form są medale, który kształt przypomina kontury Polski. Medale sportowe na biegi niepodległościowe nie muszą być bowiem okrągłe lub prostokątne. Coraz częściej wykonywane są one w nieregularnych kształtach.

Medale na biegi z okazji stulecia niepodległości Polski – producent

Medale z flagą Polski

Nasza firma jest producentem medali sportowych na wiele wydarzeń. Mamy doświadczenie zdobyte przy realizacji setek zamówień dla klientów z całej Polski oraz świata, dzięki czemu oferujemy medale najwyższej jakości. Jeżeli szukasz producenta medali na organizowane przez siebie biegi z okazji stulecia niepodległości Polski nie czekaj na ostatnią chwilę. Kliknij w przycisk poniżej i zapoznaj się z naszą ofertą: