Medale okolicznościowe na zamówienie

Medale okolicznościowe na zamówienie – jak stworzyć projekt?

Medale okolicznościowe to medale, które nie tylko upamiętniają rocznice, wydarzenia lub osoby, ale też są wizytówką osób, firm i instytucji, które je wręczają. Właśnie dlatego ważne jest, żeby projekt medali był wyjątkowy, unikalny i przygotowany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Rozwiązaniem są więc tutaj medale okolicznościowe na zamówienie, ale jak wybrać odpowiedni projekt?

Doświadczenie zdobyte przy realizacji tysięcy projektów, wśród których sporą część stanowią medale okolicznościowe na zamówienie pozwoliło nam wyróżnić elementy, które są kluczowe dla tego typu medali. Wiemy, że nawet najwyższa jakość wykonania i ozdobne etui nikną przy złych projektach. Właśnie dlatego przygotowaliśmy zbiór zasad, które pomogą Ci przygotować pomysł na wyjątkowe medale okolicznościowe.

Okazja – najważniejszy element medali okolicznościowych

To, co odróżnia medale okolicznościowe od medali sportowych to przede wszystkim okazja – oczywisty element, o którym niestety czasami się zapomina. Jasno określona okazja sprawia, że cel powstania medalu jest jasny od razu, a obdarowanym nim osobom wystarczy jeden rzut oka, żeby wiedzieć dlaczego je otrzymali. Przygotowując więc pomysł na medal okolicznościowy uwzględnij to co najważniejsze – okazję z jakiej powstaje medal (np. rocznicę, ważne wydarzenie, osiągnięcie jakiegoś celu, itp.)

Element graficzny – wyróżnik projektu

Tworzenie medalu okolicznościowego na zamówienie

Kolejnym ważnym elementem, o którym musisz pomyśleć przygotowując pomysł na projekt medalu okolicznościowego na zamówienie jest główny element graficzny, który będzie wyróżnikiem projektu. Chodzi o element silnie kojarzący się z okazją lub np. z miejscem wręczania medali (w przypadku medali okolicznościowych wręczanych przez urzędy miast), firmą lub instytucją wręczającą medale.

Dodatkowe elementy graficzne na projekcie medalu

Twój pomysł na medal okolicznościowy nie musi ograniczać się tylko do jednego elementu graficznego. Przygotowując go możesz uwzględnić również dodatkowe elementy, np. logotypy, dzięki którym medal będzie jeszcze bardziej kojarzył się z Twoją firmą, miastem lub instytucją.

Teksty, liczby i daty

Niezwykle ważnym elementem medali są umieszczone na nich teksty, liczby i daty. Przygotowując tekst możesz zaznaczyć okazję powstania medalu, wskazać cel jego wręczenia, miejsce. Tworząc pomysł na projekt medalu pamiętaj o odpowiednich tekstach, liczbach i datach, które mają się na nim znaleźć.

Projekt medalu okolicznościowego na zamówienieProjekt jedno lub dwustronny

Przygotowując pomysł na projekt pamiętaj, że do zagospodarowania masz również jego drugą stronę. Oczywiście, możesz ograniczyć się do jednej strony, a drugą pozostawić płaską, jednak w przypadku, w którym na medalu chcesz umieścić więcej elementów graficznych lub tekstu druga strona może okazać się przydatna.

Medale okolicznościowe na zamówienie i ich kształt

Na atrakcyjność medali ma wpływ również ich kształt. Utarło się, że medale to przede wszystkim płaskie krążki, jednak rozwój technologii produkcji w połączeniu z kreatywnością wpłynął na pojawienie się nowych, ciekawszych form medali. Przygotowując swój pomysł na medale okolicznościowe na zamówienie możesz wybrać inne formy – np. prostokątne lub nieregularne – dopasowane do elementów graficznych projektu

Inne elementy medali okolicznościowych

To, o czym możesz pomyśleć podczas tworzenia projektu to też forma medalu – czy ma on być wykonany w 3D czy w 2D, a także kolorystyka. Do wyboru masz nie tylko różne kolory samego medalu, ale też możliwość pokrycia jego poszczególnych elementów specjalnymi farbami, które jeszcze bardziej podkreślą jego wyjątkowość.

Medal to nie wszystko – dodatki

Medal okolicznościowy na zamówienie - gotowy medal

Jeżeli przygotowując pomysł na medal okolicznościowy uwzględnione zostały wszystkie powyższe elementy masz gwarancję, że Twój medal będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Jednak proces nie kończy się na samym projekcie, bo w przypadku medali okolicznościowych prestiżu możesz dodać im dodatkowymi elementami, takimi jak specjalnie dopasowane etui na medale. Eleganckie pudełeczka dodadzą medalom prestiżu, a w ich wnętrzu możesz umieścić także grawerowane plakietki z dodatkowymi informacjami.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik poradnik zainspiruje Cię do stworzenia wyjątkowego pomysłu na medal okolicznościowy. Jako ich producent, nasza firma jest w stanie wykonać medale okolicznościowe na zamówienie przygotowane według Twojego pomysłu. Nie martw się, jeżeli go nie masz – nasz zespół artystów-grafików zaprojektuje dla Ciebie wzór zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Jeżeli poszukujesz producenta medali okolicznościowych na zamówienie skorzystaj z przycisku poniżej i poznaj naszą ofertę