Pamiątkowe medale trójwymiarowe

Pamiątkowe medale trójwymiarowe – unikalne projekty 3D

Pamiątkowe medale okolicznościowe są gadżetem, dzięki któremu każde wydarzenie i każda okazja może zyskać na powadze. Tradycja wręczania medali sięga bowiem zamierzchłych czasów i od zawsze kojarzy się z największymi wyrazami szacunku oraz uznania.

Nie powinien dziwić więc fakt, że pamiątkowe medale okolicznościowe wybierane są przez tych, którzy chcą zapewnić organizowanym wydarzeniom oprawę na najwyższym poziomie. Trafiają one na różnego rodzaju historyczne rocznice, świąteczne uroczystości, wydarzenia organizowane w związku z wizytami ważnych osobistości, czy też na inne okazje, które wymagają odpowiedniej formy upamiętnienia.

Choć pamiątkowe medale okolicznościowe mogą przyjąć różne formy, to jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę. Pamiątkowe medale 3D to projekty, które wyróżniają się na tle swoich odpowiedników wykonanych w technice dwuwymiarowej.

Trójwymiarowe medale okolicznościowe

Pomimo tego, że każdy medal jest tak naprawdę medalem trójwymiarowym przyjęło się, że w medalierstwie nazywa się tak medale, na których powierzchnie – awers lub rewers – składa się wiele płaszczyzn. Odróżnia je to od medali 2D, na których powierzchnia może być tylko wklęsła lub wypukła. Dzięki zastosowaniu techniki 3D, medale pamiątkowe nie tylko zyskują unikalny charakter, ale też dodają go wydarzeniom, na które zostały przygotowane.

Przykłady wykorzystania

Pamiątkowe medale mogą być wykorzystywane w różnych przypadkach. Jako pamiątkę wykorzystują je zarówno firmy, organizacje i stowarzyszenia, a także jednostki państwowe i samorządowe. Najczęściej medale pamiątkowe 3D przygotowywane są na okazje takie jak:

Rocznice

Medal na roczniceRocznice wydarzeń, to jedne z najczęstszych okazji, na które przygotowywane są medale okolicznościowe. Projekty uwzględniają elementy wiążące się z daną okazją, np. herby i godła, postaci i inne.

Wydarzenia

Medal na wydarzenia

Medale okolicznościowe wykonywane są również na różnego rodzaju wydarzenia w celu ich upamiętnienia. Trafiają one na zloty, targi, konkursy, święta i inne.

Podziękowania

Pamiątkowe medale 3D na podziękowanie

Medale pamiątkowe wykorzystywane są także jako forma podziękowania. Wręczane są one najczęściej przez przedstawicieli samorządów lub organizacji osobom, które przysłużyły się w jakiejś sprawie swoimi działaniami.

Pamiątkowe medale trójwymiarowe można wykorzystać także przy szeregu innych okazji, jak np. śluby, urodziny i inne święta rodzinne, za członkostwo w organizacjach lub zrzeszeniach, itp. Niezależnie od tego, czy szukasz medali 3D, czy też interesują Cię tradycyjne medale pamiątkowe 2D kliknij przycisk poniżej i poznaj naszą ofertę: