Pins upamiętniający Powstanie w Getcie Warszawskim

Powstanie w Getcie Warszawskim – pins [Realizacja]

Jedna z naszych ostatnich realizacji, która zasługuje na szczególną uwagę to projekt pinsa, który miał upamiętnić Powstanie w Getcie Warszawskim. Przypinki zostały wykonane w związku z obchodami 75 rocznicy Powstania.

Powstanie w Getcie Warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 roku i trwało do 16 maja. Zapisało się ono w historii jako pierwsze miejskie powstanie na okupowanych przez Rzeszę terenach. Pomimo niemal zerowych szans na powodzenie, bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego zdecydowali się zbrojnie odpowiedzieć na ludobójstwo, którego dopuszczali się Niemcy. I choć wynik tej nierównej walki był z góry wiadomy, to Powstanie w Getcie Warszawskim uważane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii narodu żydowskiego

Pins upamiętniający 75 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim

Pins upamiętniający 75 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim to realizacja, którą wykonaliśmy na zamówienie i wg projektu Mi Polin. Projekt, który miał oddawać siłę i zacięcie powstańców z Getta Warszawskiego stworzony został przy użyciu zaawansowanych technik – m.in. skanowania 3D. Na pinsie umieszczono bowiem odcisk cegły z fragmentu Muru Getta, który przetrwał do dziś i znajduje się przy ul. Złotej.

Kolejny element, który uwzględnił projekt to napis w języku jidysh – “Mir zajnen do”. W języku polskim znaczy to “Jesteśmy tu”. Napis jest fragmentem tekstu hymnu żydowskich partyzantów, który w 1943 roku został napisany przez Hersza Glika w wileńskim getcie.

Rola, która przypadła naszej firmie w tym projekcie tym razem ograniczyła się tylko do wykonania przypinek według przesłanego wzoru. Pinsy zostały wykonane w technice 3D, aby w pełni oddać wszystkie elementy, na których zależało klientowi. Ze względu na duży rozmiar przypinki zdecydowaliśmy się na zastosowanie mocowania szpilkowego w dwóch punktach. Kolor, który został użyty do pokrycia przypinek to odcień antycznego złota, który podkreślał wszystkie szczegóły wzoru.

Jako producent przypinek realizujemy zarówno projekty takie jak pins na obchody 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim – czyli według wzoru dostarczonego przez klienta, jak i projektujemy darmowe wzory wg przesłanych wytycznych. Jeżeli poszukujesz producenta pinsów na zamówienie kliknij poniższy przycisk i poznaj naszą ofertę:

 

 

Zdjęcia: Mi Polin