Podpisanie umowy na dostawę medali okolicznościowych na jubileusz 100-lecia piłki ręcznej w Polsce

Medale okolicznościowe z okazji jubileuszu 100-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich

2018 rok, to dla polskiego sportu rok wyjątkowy. Swoje 100-lecie w naszym kraju świętuje bowiem piłka ręczna. Nasza firma będzie odpowiedzialna za przygotowanie dedykowanych medali upamiętniających to jubileuszowe wydarzenie.

Podwaliny szczypiorniaka położyli internowani legioniści z I i III brygady Legionów Polskich, którzy zaczęli grać w piłkę ręczna w obozie w Szczypiornie – wiosce pod Kaliszem, która dziś jest jedną z jego dzielnic. To właśnie od jej nazwy wzięło się popularne w Polsce określenie “szczypiorniak”, którym potocznie nazywa się piłkę ręczną.

Na przestrzeni wieku piłka ręczna rozwijała się przy wsparciu powstałego w 1928 roku Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w kraju, a nasze drużyny mają na swoich kontach sukcesy na arenie międzynarodowej.

W związku ze stuleciem piłki ręcznej, na przestrzeni 2018 roku, Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaplanował specjalne uroczystości. Na początku czerwca w Kaliszu – kolebce piłki ręcznej w Polsce, odsłonięto mierzący ponad 3 metry wysokości i ważący ok. 800 kilogramów „Pomnik piłkarzy ręcznych” autorstwa krakowskiego artysty Zbigniewa Wojkowskiego.

Osobna, uroczysta Gala Piłki Ręcznej, zaplanowana jest na drugą połowę roku. Na tą specjalną okazję nasza firma przygotuję medale okolicznościowe, upamiętniające stulecie piłki ręcznej w Polsce. Trójwymiarowe medale, których projekt na razie pozostaje tajemnicą, zostaną umieszczone w grawerowanych etui z logotypem 100-lecia. Medal okolicznościowy specjalnie na tę rocznicę został zaprojektowany na zlecenie ZPRP, przez pana Artura Gosiewskiego.

Do podpisania umowy o współpracy pomiędzy MCC Medale, a Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce doszło podczas spotkania w siedzibie ZPRP. Podczas spotkania ustalony został również ostateczny wygląd medali, który oficjalnie zostanie zaprezentowany w październiku na Gali w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Firma MCC Medale będzie dostawcą medali okolicznościowych na jubileusz stulecia piłki ręcznej w Polsce