Coiny wojskowe na zamówienie, wyjątkowa pamiątka na specjalne okazje

Dwa coiny wojskowe, wyprodukowane przez MCC Medale

Zajmujemy się projektowaniem i odlewaniem coinów wojskowych, zarówno dla jednostek wojskowych, jak i dla innych klientów zainteresowanych wojskowością lub poszukujących pamiątek o charakterze militarnym.

Kompozycja coinów wojskowych, produkcja: MCC Medale

Coiny wojskowe to coraz bardziej popularna pamiątka, po którą sięgają nie tylko służby mundurowe

Odlewy to nasza specjalność, wszystkie nasze produkcje tworzone są z rzemieślniczą dokładnością oraz wiernie oddają kontekst i charakter zdarzenia.

Dlaczego zamówić coiny w MCC Medale?

  • Nasz doświadczony sztab graficzny przygotuje profesjonalny projekt na podstawie Państwa wytycznych, dla wszystkich naszych klientów, projekty są bezpłatne — wystarczy dostarczyć nam wstępną koncepcję lub opis projektu.
  • Dzięki bogatemu doświadczeniu możemy dopasować zlecenie do założonego budżetu, doradzamy również we wszystkich innych aspektach.
  • Coiny mogą być odlewane lub bite, jednokolorowe lub emaliowane, dysponujemy również akcesoriami.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Pracowaliśmy dla:

Coiny pamiątkowe — już nie tylko wojskowa tradycja

Zwyczaj produkcji oraz wręczania specjalnych monet wojskowych został zapoczątkowany w armii amerykańskiej podczas I lub II Wojny Światowej, rozpowszechnił się później, w XX wieku, kiedy to zwyczaj wręczania coinów rozpowszechnił się wśród sił zbrojnych na całym świecie. Obecnie coiny są wręczane przez wiele organizacji cywilnych i wojskowych, wśród których jest wiele instytucji politycznych (Kongres USA) czy też kulturalnych (opery, teatry, szkoły, itd.).

Formalnie rzecz ujmując, coiny nie są ani medalem, ani monetą okolicznościową. Odróżnia je od nich, ich nieformalny lub pół formalny charakter, który ma symbolizować więzi, przyjaźnie lub wyjątkowe osiągnięcia.

Coin wojskowy wyprodukowany przez MCC Medale dla jednostki wojskowej AGAT
Główne rodzaje coinów:

Coiny 3D

Moneta pamiątkowa dla misji wojskowej NATO w Iraku

Możliwość zastosowania płaskorzeźby — wysoki poziom detali

Coiny emaliowane

Przykład monety dla służb mundurowych — Polska Straż Graniczna

Wiele możliwych rozmiarów, ręcznie malowane

Coiny klasyczne i bite

Coin upamiętniający misję w Afryce Centralnej

Możliwe wiele rozmiarów coina, jeden kolor metalu

Galeria realizacji:

Coiny 3D:

Coiny emaliowane:

Coiny klasyczne i bite:

Projekty odlewów zamówionych w MCC Medale: moneta okolicznościowa, medal sportowy oraz pins w kształcie czaszek

Wszystkim naszym klientom oferujemy bezpłatne projekty coinów okolicznościowych

Nasze doświadczenie jednoznacznie wskazuje, że profesjonalny projekt, stoi u podstaw każdej udanej realizacji. Z tego powodu stworzyliśmy zespół doświadczonych projektantów, którzy na co dzień zajmują się wzornictwem naszych odlewów. Jesteśmy w stanie przeprowadzić każdy projekt — niezależnie od tego, czy mają Państwo własny pomysł, czy też oczekują Państwo wstępnej propozycji.

Wszyscy nasi klienci mogą liczyć na bezpłatne wsparcie naszego zespołu graficznego — wystarczy zaakceptować przesłaną przez nas wycenę zlecenia oraz dostarczyć wstępną koncepcję lub opis projektu.

Dostępne kolory odlewów

Często zadawane pytania

Cena coinów jest zależna od wielu czynników. Ilość sztuk, rodzaj wzoru, stopień skomplikowania, wykończenie. Ze względu na unikalny charakter każdego zapytania, wycena jest indywidualna. Prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz wyceny albo email – nasz dział handlowy skontaktuje się z Państwem i przedstawi darmową wycenę.

Dla wszystkich naszych klientów projekty są bezpłatne. Wystarczy zaakceptować wycenę oraz dostarczyć wstępną koncepcję lub opis, a nasz profesjonalny dział graficzny zajmie się stworzeniem projektu lub adaptacją Państwa pomysłu do wymogów technicznych.

Oczywiście. Nasze techniki odlewnicze pozwalają na precyzyjne odwzorowanie różnych wzorów.

Nie ma takiego wymogu. Nasz dział graficzny przygotuje dla Państwa bezpłatny projekt na podstawie podesłanych materiałów.

Projekt coina/monety jesteśmy w stanie przygotować nawet w ten sam dzień, w którym otrzymamy opis lub materiały. Przy bardziej skomplikowanych realizacjach, zawierających np. płaskorzeźby czas ten może się wydłużyć do 2-3 dni. Na realizację produkcji, po akceptacji projektu i wyceny czeka się około 8 dni w zależności od nakładu i skomplikowania zamówienia.

Standardem wśród coinów i monet bitych jest 30mm jednak w przypadku mniej skomplikowanych odlewów, na specjalne okazje, możemy zejść do 25mm. Monety odlewane najczęściej mają około 35mm z możliwością wykonania ich nawet w wymiarze 50mm.

Tak, rewers coina nie musi być gładki. Możemy dodać tam strukturę pasującą do wzoru lub dodatkowe napisy / grafiki.

Oczywiście, wykonujemy również coiny z płaskorzeźbami. Nasz dział graficzny będzie mógł przygotować wizualizację na podstawie przesłanych materiałów.

Logistyczne minimum to 30 sztuk, jednak mniejsze zamówienia też są możliwe. Nasz dział handlowy przygotuje pełną ofertę dla zakładanej ilości.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Coiny w tradycjach wojskowych

Najczęściej coiny na zamówienie przygotowywane są dla wojska. Podobnie jak nieśmiertelniki, tak i coiny po raz pierwszy na szeroką skalę pojawiły się bowiem w siłach specjalnych armii Stanów Zjednoczonych. Challenge coin – bo tak oficjalnie są nazywane – funkcjonują jako nieformalne odznaki i symbolizują przynależność żołnierzy do danej jednostki wojskowej. Pamiątka wręczana jest przez dowódcę danej jednostki i oznacza nie tylko dowód uznania, symbolizuje również braterską więź, która łączy żołnierzy.

Jak wręczane są coiny wojskowe?

Ceremonia – choć nieoficjalna – wiąże się z pewnym rytuałem. Żołnierze wyróżnieni tym symbolem otrzymują go najczęściej w sytuacjach, których się nie spodziewali. Do wręczenia coina dochodzi najczęściej w trakcie powitania. Dowódca żołnierza ukrywa coin w dłoni podając mu ją do uścisku. Ten o wyróżnieniu dowiaduje się dopiero w jego trakcie, w momencie, w którym kawałek metalu pozostanie mu w dłoni. Challenge coiny spopularyzowały się w siłach specjalnych na całym świecie. W Polsce coiny funkcjonowały m. in. w jednostce GROM.

Coiny na zamówienie od producenta

Nasza firma specjalizuje się w produkcji odlewów z metalu. W ofercie MCC Medale znajdą Państwo również coiny na zamówienie. Podobnie, jak w przypadku pozostałych naszych produktów, również tutaj mają Państwo dostęp do szeregu możliwości personalizacji projektu.

Wielkość i kształt monet wojskowych

Podstawową projektu każdego coina jest ustalenie jego wielkości i kształtu. Klienci MCC Medale mogą zamówić coiny o średnicy od ok. 3 cm do ok. 5 cm i grubości 3-6 mm. Choć tradycyjnie coiny mają kształt koła, nasza firma jest w stanie przygotować odlewy o dowolnym kształcie. Klienci poszukujący nietypowych rozwiązań mogą zamówić coiny w kształcie trójkąta, kwadratu lub innego wielokąta.

Trójwymiarowy lub dwuwymiarowy projekt coina

Każdy zrealizowany przez naszą firmę produkt posiada unikalny projekt stworzony na zamówienie. Nasi graficy są w stanie zaproponować rozwiązanie na podstawie przesłanych wytycznych lub materiałów graficznych. Projekt coina może zostać wykonany w technice 2D lub 3D. Pierwsza z nich sprawdza się do prostych wzorów, które nie wymagają odwzorowania dużej ilości szczegółów. Technika 3D pozwala natomiast tworzyć bardziej skomplikowane wzory zawierające np. wizerunki ludzi, pojazdów, budynków lub zwierząt. Wybór techniki zależy od poziomu skomplikowania wzoru, który chcieliby uzyskać klienci.

Kolory

Wszystkie coiny na zamówienie możemy wykonać w jednym z oferowanych przez nas kolorów metalu. Nasi klienci mogą wybierać spośród błyszczących i matowych odcieni złota, srebra i brązu. Na specjalne zamówienie dostępne są również inne kolory metalu. Poszczególne elementy wzoru mogą zostać również pokryte specjalnymi emaliami o dowolnym kolorze z palety.

Monety i coiny na blogu MCC MEDALE:

 
Zadzwoń do nas - przycisk