Monety pamiątkowe

Wysokiej jakości monety pamiątkowe na każdą okazję i na każdą kieszeń

Oferujemy pełną obsługę. Od projektu, poprzez produkcję, opakowanie aż po wysyłkę.

Tworzymy unikalne monety pamiątkowe, okolicznościowe czy jubileuszowe, które uświetnią każdą uroczystość. Dysponujemy bogatym doświadczeniem, szerokim zapleczem technicznym oraz ekspercką kadrą gotową podjąć każde wyzwanie. Wykonujemy zarówno monety odlewane jak i bite.

Krótkie terminy nie są problemem - realizujemy monety nawet w 14 dni!

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

 • 350+

  Obsłużonych miast, firm oraz instytucji państwowych

 • 350 tys.+

  Wyprodukowanych monet pamiątkowych

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Stworzyliśmy monety pamiątkowe dla:

Wpisujemy się w wielowiekową tradycję
polskiej sztuki menniczej

Moneta jako środek płatniczy funkcjonuje na terenach Polski od ponad wieku. Idea wykorzystywania monet jako upamiętniania ważnych wydarzeń, postaci i rocznic historycznych jest znacznie młodsza, jednak nie pozbawiona tradycji i wielowiekowej historii.

Już w czasach starożytnych Rzymianie wprowadzali w obieg monety upamiejętniające ważne zwycięstwa i podboje, z czasem ta tradycja zaczęła obejmować również wydarzenia pozamilitarne, ze szczególnym uwzględnieniem koronacji, kiedy to nowo wybrany władca rozdzielał poddanym specjalnie na tą okazję bite monety.

Sztuka mennicza w Polsce rozwijała się równolegle do europejskiej, a jednym z najstarszych przykładów monety pamiątkowej jest egzemplarz z połowy XVII wieku, upamiętniający zajęcie Lwowa.

Trzy monety okolicznościowe wykonane przez MCC Medale

Chcesz zamówić monety pamiątkowe, ale nie masz projektu?

To nie jest problem, nasza odlewnia zapewnia darmowe oraz unikalne projekty do każdego zamówienia. Zadbamy o sprawną komunikację, kreatywne podejście oraz pełną satysfakcję. Nasz zespół projektowy dokłada wszelkich starań, żeby oddać charakter danej rocznicy, postaci czy bieżącego wydarzenia tak, aby nasze monety stanowiły mocny punkt obchodów.

W MCC Medale od lat obsługujemy ważne wydarzenia o charakterze państwowym, samorządowym i firmowym, każdorazowo zbierając pochlebne opinie na temat naszych projektów.

Dedykowane kapsuły oraz etui na monety pamiątkowe

Kapsuły na monety pamiątkowe to plastikowe opakowania, w których umieszczana jest moneta. Opakowanie chroni monetę przed czynnikami zewnętrznymi, podkreśla jej pamiątkowe charakter.

Klientom, którzy poszukują prestiżowych rozwiązań do zaoferowania mamy również etui, w których można umieścić monetę w kapsule.

Jeżeli chcesz umieścić zamawiane przez siebie monety pamiątkowe w kapsułach lub w kapsułach i etui, poinformuj o tym fakcie naszych pracowników w trakcie ustalania szczegółów projektu.

Czym się różnią monety pamiątkowe bite od odlewanych?

Obecnie wyróżniamy dwie główne metody produkcji monet — nawiązujące do najstarszych technik bicie monet polega na wybijaniu wzorów na już wcześniej przygotowanych krążkach, oraz odlewanie polegające na wypełnianiu specjalnie przygotowanych matryc stopem metali.

Obie metody mają swoje zalety i ograniczenia, zapraszamy do zapoznania się z kluczowymi właściwościami obu metod produkcji monet.

 • Monety bite

 • Wybijane są z bezpośrednio w metalu – np. w mosiądzu.
 • Ich charakter zbliżony jest do tradycyjnego bilonu, którym się posługujemy na co dzień.
 • Ze względu na proces tworzenia matryc uderzeniowych minimalne zamówienie to około 200 szt. monet.
 • Monety odlewane

 • Odlewane są ze stopu cynku i aluminium – następnie możemy je np. pokryć mosiądzem.
 • Dzięki patynowaniu możemy uzyskać czytelniejszy rysunek. Grafika jest bardziej wyrazista niż na monetach bitych.
 • Proces odlewania jest szybszy i prostszy niż bicia, dzięki temu logistyczne minimum zamówienia to już 30 szt.

Monety odlewane — kolory podstawowe (możliwe we wszystkich wariantach)

Monety odlewane — kolory podstawowe (możliwe we wszystkich wariantach)

Monety bite — kolory podstawowe (możliwe we wszystkich wariantach)

Monety bite — kolory specjalistyczne (mogą wystąpić ograniczenia technologiczne)

Monety okolicznościowe na zamówienie w ofercie MCC Medale

Odlewane i bite monety pamiątkowe na zamówienie

Często zadawane pytania

Ile kosztuje moneta pamiątkowa?

Cena monet okolicznościowych jest zależna od wielu czynników. Ilość sztuk, rodzaj wzoru, stopień skomplikowania, wykończenie. Ze względu na indywidualny charakter każdego zapytania wycena jest indywidualna. Prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz wyceny albo email – nasz dział handlowy skontaktuje się z Państwem i przedstawi darmową wycenę.

Ile kosztuje przygotowanie projektu monety pamiątkowej?

Dla wszystkich naszych klientów projekt pinsa jest bezpłatny. Wystarczy zaakceptować wycenę, a nasz profesjonalny dział graficzny zajmie się stworzeniem projektu lub adaptacją Państwa pomysłu do wymogów technicznych.

Czy musimy mieć swój własny projekt monet pamiątkowych?

Nie ma takiego wymogu. Nasz dział graficzny przygotuje dla Państwa projekt na podstawie nadesłanych materiałów. Wystarczy sam opis i wrócimy do Państwa z gotową propozycją. Wizualizacja jest bezpłatna!

Jakie jest minimalne zamówienie?

Logistyczne minimum dla monet to 30 sztuk jednak mniejsze zamówienia też są możliwe. Nasz dział handlowy przygotuje pełną ofertę dla zakładanej ilości monet.

Jaką techniką wykonujecie Państwo monety pamiątkowe?

Monety wykonujemy w 2 technikach – metodą wybijania oraz metodą odlewnictwa odśrodkowego. Nasi przedstawiciele handlowi doradzą jaka technika będzie lepiej pasować do Państwa projektu.

Jak pakowane są monety pamiątkowe?

Monety standardowo pakujemy w folijki. Istnieje możliwość zamówienia monet okolicznościowych w plastikowych kapsułach oraz w etui.

Czy możemy wam wysłać zdjęcie np. twarzy i budynku i czy da się z tego zrobić monetę?

Oczywiście, wykonujemy również monety z płaskorzeźbami. Nasz dział graficzny będzie mógł przygotować wizualizację na podstawie przesłanych materiałów.

Jakie wymiary mają monety pamiątkowe?

Standardem wśród monet bitych jest 30mm jednak w przypadku mniej skomplikowanych monet na specjalne okazje możemy zejść do 25mm. Monety odlewane najczęściej mają około 35mm z możliwością wykonania ich nawet w wymiarze 50mm.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Wieloletnie doświadczenie w odlewaniu oraz wybijaniu monet pamiątkowych, a także unikalne techniki produkcji sprawiają, że jesteśmy w stanie zaoferować monety pamiątkowe i pamiątkowe na zamówienie najwyższej jakości. Jesteśmy polskim producentem z siedzibą w centralnej Polsce.

Nasze możliwości

Nowoczesna linia produkcyjna umożliwia nam szybką i bezproblemową realizację zamówień. Już w około 3 tygodnie od ustalenia ostatecznej wersji projektu monety możemy dostarczyć Ci gotowy produkt w dowolne miejsce w kraju lub za granicą. W naszej ofercie mamy zarówno monety bite, jak i odlewane, a dzięki artystom-grafikom pracującym w naszym zespole, pomożemy Ci przygotować unikalny projekt monety, którym zachwycisz wszystkich obdarowanych.

Monety na zamówienie

Jako producent monet jesteśmy w stanie wykonać monety na zamówienie z dowolnym, przygotowanym przez nasz zespół wzorem. Mogą to być monety odlewane lub monety bite, wykonane w technice 2D lub technice 3D:

 • Monety odlewane

Jako firma zajmująca się odlewaniem produktów z metalu w naszej ofercie mamy również pamiątkowe monety odlewane. Odlewane monety mogą mieć do 40 mm średnicy, dwuwymiarowy lub trójwymiarowy wzór oraz dowolny z dostępnych kolorów odlewu. Na specjalne potrzeby jesteśmy w stanie zaproponować również srebrne monety pamiątkowe oraz te pokryte prawdziwym złotem.

 • Monety bite

Wybijanie monet na zamówienie to oferta przeznaczona dla klientów, których interesują większe ilości gotowych monet. Bicie monet w MCC Medale wykonujemy na mosiądzu, aluminium lub miedzi. Monety bite to trwały produkt, a ich średnica może mieć maksymalnie 30 mm.

Monety odlewane, a monety bite – różnice

Zarówno odlewane, jak i bite monety są eleganckie, jednak nietrudno zauważyć różnic pomiędzy nimi. Przede wszystkim monety bite wykonane ze specjalnie przygotowanych krążków, na których wybijane są wzory. Ogranicza to możliwości kolorystyczne – monety bite nie mają cieni, nie można ich również pokryć emaliami. W przypadku monet bitych inne są również możliwości co do wzoru. Ciężko na nich uwzględnić duże ilości szczegółów, różne poziomy.

Monety odlewane to natomiast pełna dowolność co do kolorów. Monety mogą być wykonane w jednym z oferowanych kolorów metalu, a także dodatkowo pokryte emaliami. Odlewane monety mogą mieć również więcej niż 3 cm średnicy, czego nie jesteśmy w stanie uzyskać w przypadku monet bitych. Klienci mają również dowolność co do techniki wykonania – monety odlewane mogą mieć zarówno dwuwymiarowy, jak i trójwymiarowy projekt.

Monety pamiątkowe – czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Monety pamiątkowe na zamówienie to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowej pamiątki lub ciekawego prezentu. Wartość estetyczna oraz możliwość przygotowania unikalnego projektu sprawia, że monety pamiątkowe to także wspaniały gadżet reklamowy. Właśnie dlatego coraz więcej firm decyduje się na wybór monet pamiątkowych produkowanych przez MCC Medale.

Wśród naszych klientów znajdują się zarówno prywatne firmy oraz przedsiębiorstwa państwowe, jak i instytucje publiczne – urzędy miast, urzędy gmin, parki narodowe, wspólnoty religijne. Jesteśmy więc pewni, że będziemy w stanie przygotować dla Ciebie monety pamiątkowe, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Jezeli szukasz czegoś więcej, polecamy również nasze medale na zamówienie.

Jeżeli interesuje Cię nasza oferta skontaktuj się z nami bezpośrednio lub skorzystaj z dostępnych na naszej stronie internetowej formularzy kontaktowych. Nasz zespół skontaktuje się z Tobą i pomoże zrealizować Twój pomysł!

Monety pamiątkowe na blogu MCC MEDALE:

Wszelkie prawa zastrzeżone - MCC Medale
Zadzwoń do nas - przycisk