Monety pamiątkowe

Monety pamiątkowe na zamówienie

Oferujemy pełną obsługę. Od projektu, poprzez produkcję, opakowanie aż po wysyłkę.

Tworzymy unikalne monety pamiątkowe, okolicznościowe, kolekcjonerskie czy jubileuszowe, które uświetnią każdą uroczystość. Dysponujemy bogatym doświadczeniem, szerokim zapleczem technicznym oraz ekspercką kadrą gotową podjąć każde wyzwanie. Wykonujemy zarówno monety odlewane jak i bite.

Produkujemy monety już od 50 szt., a czas realizacji to nawet w 8 dni!

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

 • 350+

  Obsłużonych miast, firm oraz instytucji państwowych

 • 350 tys.+

  Wyprodukowanych monet pamiątkowych

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Stworzyliśmy monety pamiątkowe dla:

Wpisujemy się w wielowiekową tradycję
polskiej sztuki menniczej

Moneta jako środek płatniczy funkcjonuje na terenach Polski od ponad wieku. Idea wykorzystywania monet srebrnych, czy monet złotych jako upamiętniania ważnych wydarzeń, postaci i rocznic historycznych jest znacznie młodsza, jednak nie pozbawiona tradycji i wielowiekowej historii numizmatycznej.

Już w czasach starożytnych Rzymianie puszczali w obieg monety upamiętniające ważne zwycięstwa i podboje, z czasem ta tradycja zaczęła obejmować również wydarzenia pozamilitarne, ze szczególnym uwzględnieniem koronacji, kiedy to nowo wybrany władca rozdzielał poddanym specjalnie na tą okazję bite monety.

Sztuka mennicza w Polsce rozwijała się równolegle do europejskiej, a jednym z najstarszych przykładów monety pamiątkowej jest egzemplarz z połowy XVII wieku, upamiętniający zajęcie Lwowa.

Monety 3D

Moneta pamiątkowa 3d produkcji MCC Medale

Monety z płaskorzeźbą, mogą być również emaliowane.

Monety emaliowane

Kolorowa moneta pamiątkowa produkowana na zamówienie

Wiele kształtów i rozmiarów, ręcznie nanoszona emalia

Monety klasyczne

Klasyczna moneta pamiątkowa wyprodukowana na zamówienie

Wiele kształtów i rozmiarów, jeden kolor metalu

Monety bite

Klasyczna moneta okolicznościowa bita na zamówienie przez MCC Medale

Monety bite tradycyjnymi metodami, jeden kolor metalu

Nasze realizacje monet 3D

Nasze realizacje monet emaliowanych

Nasze realizacje monet klasycznych

Nasze realizacje monet bitych

Trzy monety okolicznościowe wykonane przez MCC Medale

Chcesz zamówić monety pamiątkowe, ale nie masz projektu?

To nie jest problem, nasza odlewnia zapewnia darmowe oraz unikalne projekty do każdego zamówienia — wystarczy nam opis projektu lub wstępna koncepcja. Zadbamy o sprawną komunikację, kreatywne podejście oraz pełną satysfakcję. Nasz zespół projektowy dokłada wszelkich starań, żeby oddać charakter danej rocznicy, postaci czy bieżącego wydarzenia tak, aby nasze monety kolekcjonerskie stanowiły mocny punkt obchodów.

W MCC Medale od lat obsługujemy ważne wydarzenia o charakterze państwowym, samorządowym i firmowym, każdorazowo zbierając pochlebne opinie na temat naszych projektów.

Dedykowane kapsuły oraz etui na monety pamiątkowe

Kapsuły na monety to plastikowe opakowania, w których umieszczana jest moneta. Opakowanie chroni monetę przed czynnikami zewnętrznymi, podkreśla jej pamiątkowe charakter.

Klientom, którzy poszukują prestiżowych rozwiązań do zaoferowania mamy również etui, w których można umieścić monetę w kapsule.

Jeżeli chcesz umieścić zamawiane przez siebie monety pamiątkowe w kapsułach lub w kapsułach i etui, poinformuj o tym fakcie naszych pracowników w trakcie ustalania szczegółów projektu.

Czym się różnią monety pamiątkowe bite od odlewanych?

Obecnie wyróżniamy dwie główne metody produkcji monet — nawiązujące do najstarszych technik bicie monet polega na wybijaniu wzorów na już wcześniej przygotowanych krążkach, oraz odlewanie polegające na wypełnianiu specjalnie przygotowanych matryc stopem metali.

Obie metody mają swoje zalety i ograniczenia, zapraszamy do zapoznania się z kluczowymi właściwościami obu metod produkcji monet.

 • Monety bite

 • Wybijane są z bezpośrednio w metalu – np. w mosiądzu.
 • Ich charakter zbliżony jest do tradycyjnego bilonu, którym się posługujemy na co dzień.
 • Ze względu na proces tworzenia matryc uderzeniowych minimalne zamówienie to około 200 szt. monet.
 • Monety odlewane

 • Odlewane są ze stopu cynku i aluminium – następnie możemy je np. pokryć mosiądzem.
 • Dzięki patynowaniu możemy uzyskać czytelniejszy rysunek. Grafika jest bardziej wyrazista niż na monetach bitych.
 • Proces odlewania jest szybszy i prostszy niż bicia, dzięki temu logistyczne minimum zamówienia to już 30 szt.

Monety odlewane — kolory podstawowe (możliwe we wszystkich wariantach)

Monety odlewane — kolory podstawowe (możliwe we wszystkich wariantach)

Monety bite — kolory podstawowe (możliwe we wszystkich wariantach)

Monety bite — kolory specjalistyczne (mogą wystąpić ograniczenia technologiczne)

Monety okolicznościowe na zamówienie w ofercie MCC Medale

Odlewane i bite monety pamiątkowe na zamówienie

Często zadawane pytania

Cena monet okolicznościowych jest zależna od wielu czynników. Ilość sztuk, rodzaj wzoru, stopień skomplikowania, wykończenie. Ze względu na indywidualny charakter każdego zapytania wycena jest indywidualna. Prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz wyceny albo email – nasz dział handlowy skontaktuje się z Państwem i przedstawi darmową wycenę.

Dla wszystkich naszych klientów projekt monety jest bezpłatny. Wystarczy zaakceptować wycenę oraz dostarczyć wstępną koncepcję lub opis, a nasz profesjonalny dział graficzny zajmie się stworzeniem projektu lub adaptacją Państwa pomysłu do wymogów technicznych.

Nie ma takiego wymogu. Nasz dział graficzny przygotuje dla Państwa projekt na podstawie nadesłanych materiałów. Wystarczy sam opis i wrócimy do Państwa z gotową propozycją. Wizualizacja jest bezpłatna!

Logistyczne minimum dla monet to 30 sztuk jednak mniejsze zamówienia też są możliwe. Nasz dział handlowy przygotuje pełną ofertę dla zakładanej ilości monet.

Monety wykonujemy w 2 technikach – metodą wybijania oraz metodą odlewnictwa odśrodkowego. Nasi przedstawiciele handlowi doradzą jaka technika będzie lepiej pasować do Państwa projektu.

Monety standardowo pakujemy w folijki. Istnieje możliwość zamówienia monet okolicznościowych w plastikowych kapsułach oraz w etui.

Oczywiście, wykonujemy również monety z płaskorzeźbami. Nasz dział graficzny będzie mógł przygotować wizualizację na podstawie przesłanych materiałów.

Standardem wśród monet bitych jest 30mm jednak w przypadku mniej skomplikowanych monet na specjalne okazje możemy zejść do 25mm. Monety odlewane najczęściej mają około 35mm z możliwością wykonania ich nawet w wymiarze 50mm.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Monety pamiątkowe na blogu MCC MEDALE:

 
Zadzwoń do nas - przycisk