Dostępne kolory odlewów
MCC Medale

Zaawansowane techniki produkcji i nowoczesna linia produkcyjna pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Realizowane przez nas zamówienia charakteryzują się nie tylko najwyższą jakością, ale też krótkim czasem produkcji. Zgrany i dynamiczny zespół specjalistów na każdym etapie procesu produkcyjnego sprawia, że odlewy MCC Medale spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Niemal nieograniczone możliwości personalizacji zamówień sprawiają, że produkty MCC Medale wybierane są przez tych organizatorów zawodów sportowych, firmy i organizacje, którym zależy na niepowtarzalnych wzorach z charakterem. Dopasować możemy bowiem nie tylko elementy projektu takie jak kształt odlewu, rozmiar, teksty, logotypy i inne grafiki, ale również kolor odlewu.

W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 10 możliwości koloryzacji metalu. Mogą wybierać Państwo pomiędzy następującymi kolorami odlewów:

Złoto polskie – patynowany mosiądz

Pokryty mosiądzem metal poddany procesowi patynowania oraz ręcznego szczotkowania. Dzięki tej technice elementy wypukłe odlewu są koloru antycznego złota, a elementy wklęsłe – głębokiego, prawie czarnego brązu.

Srebro antyczne – patynowany metal

Szlachetny kolor uzyskiwany metodą patynowania metalowego odlewu. Charakterystyczny odcień uzyskuje dzięki ręcznemu polerowaniu pokrytego wcześniej patyną metalu.

Miedź antyczna – patynowana miedź

Pokryty miedzią metalowy odlew ulega procesowi patynowania oraz ręcznego szczotkowania. Dzięki tej technice elementy wypukłe odlewów przybierają kolor czerwonej miedzi, a elementy wklęsłe są ciemne, prawie czarne.

Srebro niklowe

W celu uzyskania srebrnego koloru odlewu nie zawsze potrzeba wykorzystywać do tego kosztowne powłoki z prawdziwego srebrna. Proponowana przez nas alternatywa to powłoka z niklu – błyszczącego, mocno odbijającego światło metalu, który jest szlachetnym i najodporniejszym z kolorów galwanicznych w naszej ofercie.

Błyszczący mosiądz

Ten rodzaj koloryzacji odlewów pozwala uzyskać błyszczącą, złotą barwę, która mocno odbija promienie światła. Rozwiązania sprawdza się doskonale zwłaszcza w projektach, w których występują lakowane elementy.

Nikiel oksydowany

Jest to bardziej szlachetna wersja tradycyjnego patynowania. Każdy odlew wykonany tą techniką pokrywany jest niklem, a następnie patyną. Na kolejnym etapie odlewy szczotkowane są ręcznie, dzięki czemu uzyskuje się bogatą gamę szarości oraz srebrnych refleksów.

Czarny nikiel

Rodzaj powłoki niklowej, która pozwala uzyskać ciemny kolor odlewu. Powłoka nie jest matowa, dzięki czemu odlew nie pozbawiony jest refleksów i ładnie błyszczy się w promieniach światła.

Błyszcząca miedź

Delikatny, czerwony i pełen refleksów kolor uzyskuje się dzięki pokryciu odlewów warstwą błyszczącej miedzi.

Cyna

Najjaśniejszy kolor odlewów w naszej ofercie. Pokrycie cyną przypomina pokrycie niklowe, jednak uzyskany kolor zbliżony jest do bieli oraz nie posiada tak wielu refleksów.

Kolory odlewów na specjalne życzenie

Na specjalne życzenie jesteśmy w stanie wykonać odlewy również w innych kolorach. W naszej ofercie znajdują się również następujące powłoki premium: 

Biały brąz (nickel-free)

Opcja kolorystyczna dla produktów, które będą miały długotrwały kontakt ze skórą. Biały brąz to błyszczący, srebrzysty kolor, który połyskuje i dobrze odbija promienie światła.

Srebro

Kolor premium oferowany na specjalne życzenie naszych klientów. Odlewy pokrywane są warstwą prawdziwego srebra. Wybór tego koloru ma znaczący wpływ na ostateczną cenę produktów.

Złoto

Prestiżowy kolor uzyskany dzięki pokryciu odlewów powłoką z 24-karatowego złota. Wybór koloru złota ma znaczący wpływ na całkowitą cenę produktów.

Skontaktuj się z nami

Jako producent medali sportowych i innych odlewów na zamówienie realizujemy setki zleceń każdego miesiąca. Jeżeli chcesz wykonać własny odlew i poszukujesz producenta, kliknij poniższy przycisk i sprawdź naszą ofertę: