Pinsy (tzw. przypinki) metalowe na zamówienie - mała forma, duży prestiż

Trzy pinsy metalowe, wykonane na zamówienie przez MCC Medale

Zwiększ rozpoznawalności swojej marki lub idei, a co za tym idzie, zbuduj większy prestiż lub zaangażowanie. MCC Medale to czołowy producent pinsów w Polsce - oferujemy szeroki wybór technik, wykończeń oraz zapięć.

Przypinki metalowe - wykonane w różnych technikach

Od firmowych przypinek do marynarki z logiem, po najbardziej kreatywne pomysły...

Dysponujemy, wiedzą, doświadczeniem oraz bogatym zapleczem technicznym aby podjąć się każdej realizacji. Dzięki połączeniu tradycyjnych technik odlewniczych z nowymi technologiami możemy zaoferować jakościowy produkt w rozsądnej cenie.

Co zyskasz rozpoczynając współpracę z MCC Medale?

  • Dostarczamy darmowy projekt — podziel się z nami swoim pomysłem, lub poproś o propozycję, z chęcią zaprojektujemy Twojego pinsa.
  • Dbamy zarówno o wizerunek klienta, jak i jego finanse, odezwij się do nas, a doradzimy Ci optymalne rozwiązania dla Twoich potrzeb i budżetu.
  • Możliwość wyboru. Jesteśmy liderem produkcji wpinek w Polsce, oferujemy dwie techniki produkcji, trzy odmiany wykończeń i cztery rodzaje zapięć.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Stworzyliśmy przypinki metalowe dla:
Główne rodzaje pinsów:

Pinsy klasyczne

Przykładowa przypinka klasyczna, może przybrać dowolny rozmiar, ale zawsze jest jednokolorowa

Wiele kształtów i rozmiarów, jeden kolor

Pinsy ręcznie malowane

Przykładowa przypinka emaliowana, wybrane elementy są ręcznie malowane

Odlewana przypinka z ręcznie nanoszoną, kolorową emalią

Pinsy z wklejką 3D

Kolorowy pins w wklejką 3D

Metalowy pins z wklejoną, kolorową naklejką 3D

Przypinki metalowe — wieki tradycji i prestiżu

Drobne, ozdobne wpinki do odzieży są z nami od początków cywilizacji. Wiele razy ewoluowały i przybierały mnóstwo znaczeń, aby w końcu stać się rodzajem wojskowego odznaczenia, przyznawanego przez armię za szczególne osiągnięcia. Nie długo po tym, zostały przejęte przez struktury cywilne jak firmy, urzędy czy organizacje, żeby stać się bardzo popularnym środkiem komunikowania osiągnięć, przekonań i przynależności.

W MCC Medale jesteśmy świadomi szczególnego znaczenia metalowych wpinek w budowaniu etosu firmy czy organizacji — każdy projekt traktujemy indywidualnie, a każdy odlew jest ręcznie wykańczany i przechodzi rygorystyczną kontrolę. Wszystkie nasze pinsy są tworzone z metalu, co nadaje im niepowtarzalnej trwałości i charakteru.

Galeria realizacji:

Pinsy klasyczne

Klasyczne przypinki to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie subtelną elegancję. Wykonane na zamówienie pinsy w kolorze złota, srebra lub miedzi w odcieniach błyszczących oraz antycznych, podkreślają charakter tradycyjnych firm i organizacji. Metalowe przypinki w swojej klasycznej formie prezentują się dobrze na strojach formalnych, np. wpięte w klapę marynarki.

Przypinki emaliowane

Emaliowane metalowe przypinki są rozwiązaniem, po które sięgają firmy z kolorowymi logotypami. Dzięki użyciu specjalnych emalii przypinkom można nadać różne dodatkowe kolory. Wpływa to na widoczność przypinek i zwraca uwagę. Emaliowane pinsy sprawdzą się na dużych wydarzeniach – branżowych targach, eventach, szkoleniach.

Przypinki z wklejką 3D

Przypinki z wklejką 3D polecane są zwłaszcza tym, którym zależy na małych, szczegółowych elementach logotypu lub informacjach, których nie można odwzorować w odlewie. Wklejka 3D z kolorowym nadrukiem zalana żywicą epoksydową w 100% odwzoruje wszystkie szczegóły logotypu i nada mu wyrazistą formę.

Projekty odlewów zamówionych w MCC Medale: moneta okolicznościowa, medal sportowy oraz pins w kształcie czaszek

Darmowy projekt pinsów, dla wszystkich naszych klientów

Doskonale wiemy, że udana realizacja to nie tylko wysokiej jakości produkcja, ale też, przede wszystkim, projekt uwzględniający specyfikę znaku jak i wybraną technikę odlewu. Wszyscy nasi klienci po akceptacji wyceny, mogą liczyć na bezpłatny projekt, przygotowany przez nasz zespół designerski.

Niezależnie czy masz własny pomysł, czy liczysz na naszą inicjatywę, nasz sztab graficzny dostarczy Ci projekt pinsa który zarówno, spełni Twoje oczekiwania jak i będzie dopasowany do wymogów danej techniki odlewniczej.

Kompozycja trzech dedykowanych kart, zaprojektowanych przez MCC Medale na zamówienie

Bezpłatny projekt kart do pinsów

Standardowo wszystkie nasze pinsy pakujemy w małe folie, które zabezpieczają je podczas transportu, jeżeli szukasz rozwiązania, które uczyni twoje przypinki wyjątkowymi, z przyjemnością, dostarczymy je wpięte w dedykowane karty, zaprojektowane tak, aby pasowały do wpinek.

Nasze studio graficzne, w cenie zlecenia zaprojektuje dopasowane karty, które będą stanowić wyjątkową oprawę.

Dla najbardziej prestiżowych wpinek proponujemy eleganckie etui

Poza standardowymi folijkami oraz specjalnie zaprojektowanymi kartami do pinów, oferujemy również najbardziej prestiżową formę opakowania jaką jest etui. Jest to chętnie wybierana opcja przez klientów potrzebujących obsłużyć oficjalne okazje, szukających najbardziej reprezentatywnej formy opakowania pina.

W ofercie posiadamy wiele rodzajów etui, które pomożemy dopasować do każdej okazji. Na końcowym etapie produkcji zajmujemy się konfekcją, w efekcie, otrzymują Państwo przypinki gotowe do wręczenia.

Dostępne kolory pinsów

Pinsy i przypinki metalowe: prestiż, tożsamość lub stylowy sposób na wyrażenie siebie i swoich przekonań

Pinsy metalowe na zamówienie

Często zadawane pytania

Ile kosztują pinsy?

Cena pinsów jest zależna od wielu czynników. Ilość sztuk, rodzaj wzoru, stopień skomplikowania, wykończenie. Ze względu na unikalny charakter każdego zapytania wycena jest indywidualna. Prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz wyceny albo email – nasz dział handlowy skontaktuje się z Państwem i przedstawi darmową wycenę.

Ile kosztuje projekt przypinki?

Dla wszystkich naszych klientów projekty przypinek są bezpłatne. Wystarczy zaakceptować wycenę, a nasz profesjonalny dział graficzny zajmie się stworzeniem projektu lub adaptacją Państwa pomysłu do wymogów technicznych.

Czy mogę na pinsie umieścić własne logo lub własny wzór?

Oczywiście. Nasze techniki odlewnicze pozwalają na precyzyjne odwzorowanie różnych wzorów, w tym logo.

Czy musimy przygotować swój własny projekt pinsa?

Nie ma takiego wymogu. Nasz dział graficzny przygotuje dla Państwa bezpłatny projekt na podstawie podesłanych materiałów. W przypadku pinów najczęściej wystarczy sam logotyp.

Jak długo czeka się na projekt oraz realizację przypinek metalowych?

Projekt pina jesteśmy w stanie przygotować nawet w ten sam dzień, w którym otrzymamy opis lub logotyp. Przy bardziej skomplikowanych realizacjach np. pinów 3D zawierających płaskorzeźby czas ten może się wydłużyć do 2-3 dni. Na realizację produkcji po akceptacji projektu i wyceny czeka się około 2-3 tygodni w zależności od nakładu i skomplikowania zamówienia.

Jak duży może być pin?

To zależy od logotypu lub grafiki jaka ma się na nim znaleźć. Najczęściej produkujemy piny w przedziale 20 – 30 mm szerokości / średnicy. Większe wymiary również są wykonalne.

Czy na tyle pina możemy zamieścić dodatkowe informacje?

Tak, tył pina nie musi być gładki. Możemy dodać tam strukturę pasującą do wzoru pina lub dodatkowe napisy / grafiki.

Jakie zapięcia stosujecie do pinów?

Klasycznym rozwiązaniem dla pinsów są zapięcia motylkowe w kolorze srebra lub złota. Na specjalne zamówienia stosujemy zapięcia gumowe, tubkowe, magnesy i śruby. Nasi przedstawiciele handlowi doradzą przy wyborze odpowiedniego typu zapięcia do Państwa pina.

Czy możemy wam wysłać zdjęcie np. twarzy i budynku i czy da się z tego zrobić pina?

Oczywiście, wykonujemy również piny z płaskorzeźbami. Nasz dział graficzny będzie mógł przygotować wizualizację pina na podstawie przesłanych materiałów.

Jakie jest minimalne zamówienie przypinek metalowych?

Logistyczne minimum to 30 sztuk pinów jednak mniejsze zamówienia też są możliwe. Nasz dział handlowy przygotuje pełną ofertę dla zakładanej ilości.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Pinsy metalowe od MCC Medale sprawdzą się we wszystkich sytuacjach

Przypinki metalowe towarzyszą nam od początków cywilizacji, początkowo służąc do upinania ubrań, z czasem zrobiły zawrotną karierę jako nośnik wartości kulturowych i społecznych.

Inspirując się wielowiekową tradycją odlewniczą, zachowujemy rzemieślniczy charakter naszych przypinek, które są wytwarzane z użyciem pieców odlewniczych, ręcznie wykańczane i malowane. Jednocześnie, dzięki naszym autorskim technikom wytwarzania matryc, jest to proces efektywny i wydajny, co pozwala nam na oferowanie atrakcyjnych cen.

Nasza, mieszcząca się w Łodzi, odlewnia obejmuje również biuro projektowe, gdzie zaznajomieni ze specyfiką odlewnictwa graficy służą pomocą i wsparciem zarówno przy realizacji pomysłów pochodzących od zleceniodawców jak i przy tworzeniu projektów od podstaw.

Dla wszystkich naszych klientów projekty są bezpłatne.

Pinsy to nasza specjalność, a dzięki szerokiemu wyborowi technik i wykończeń, możemy się dopasować do każdego budżetu

Szereg autorskich rozwiązań odlewniczych zapewnia nam ogromną elastyczność w produkcji wpinek oraz pozycję lidera na polskim rynku. Niezależnie od wielkości serii, jesteśmy w stanie pokierować zleceniem, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt w założonym budżecie.

Najmocniejszym punktem naszej oferty, jest szeroki zakres wykonywanych odlewów: nasi klienci mogą liczyć, zarówno na pinsy klasyczne jak i na bardziej zaawansowane realizacje wykonywane w technice trójwymiarowej. Wszystkie pinsy są odlewane tradycyjnymi metodami, wyłącznie z metalu oraz ręcznie wykańczane i sprawdzane.

Klasyczne metalowe wpinki, ręcznie malowane (emaliowane) lub z kolorowymi wklejkami? Tworzymy je wszystkie.

Jesteśmy w stanie zaoferować wszystkie rodzaje odlewów w zakresie metod rzemieślniczych. Naszą ofertę otwiera nasz najbardziej popularny, klasyczny odlew.

Jest to podstawowy produkt, sprawdzi się, jeżeli w przypadku wielbicieli klasyki, którzy szukają sprawdzonego i prestiżowego akcesorium. Surowy pins może być wykończony w kilku kolorach, a jego niezaprzeczalnie minimalistyczny charakter będzie czynił z niego elegancki i nienarzucający się dodatek.

Dla klientów szukających minimalistycznego, ale też i szlachetnego wykończenia oferujemy posrebrzanie lub pozłacanie naszych wpinek — oba warianty przewidują pokrycie pinsa wybranym metalem szlachetnym najwyższej próby.

Równie sporym zainteresowaniem, jak piny jednobarwne, cieszą się przypinki emaliowane, czyli ręcznie malowane. Jest to kategoria odlewów, które podlegają dodatkowej obróbce polegającej, na ręcznym pomalowaniu wybranych (lub wszystkich) elementów wpinki. Doskonały wybór, jeżeli szukasz bardziej wyrazistych akcentów lub np. jeżeli chcesz umieścić na wpince kolorowe logo swojej firmy.

Trzecim, głównym działem naszej produkcji są pinsy z wklejkami. Wklejka to wydruk pełnokolorowy, zalany następnie przezroczystą żywicą. Ta technologia polega na połączeniu naszego odlewu z dowolną grafiką. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku reprodukcji szczegółowych grafik, jak. np. herby miast, które są zbyt szczegółowe, żeby malować je ręcznie.

Przypinki do marynarki na zamówienie

Metalowe pinsy realizowane są zazwyczaj na konkretne zamówienie. Wynika to z jakości używanych materiałów. Przypinki reklamowe tworzone są z wytrzymałych komponentów; w niczym obecne piny nie przypominają tych sprzed lat – łamliwych czy narażonych na inne uszkodzenia. Obecne przypinki do marynarki to trwałość, pokrycie specjalnymi powłokami i doskonałe właściwości użytkowe. Co ciekawe, żywotność przypinek do marynarku czy garnituru idzie z coraz większymi możliwościami ich dostosowania. Produkcja pinsów pozwala na pełną swobodę w zakresie kształtów, wielkości czy koloru materiału.

Chcesz zamówić wpinki, ale nie wiesz, jak zacząć?

Jeżeli zastanawiasz się jak wygląda współpraca z nami w zakresie produkcji metalowych wpinek, to przedstawiamy nasz typowy model współpracy.

  • Daj znam znać czego potrzebujesz, możesz w tym celu wysłać maila na mcc@mccmedale.pl lub skorzystać z formularza wyceny, w ciągu 1-2 dni roboczych nasz dział obsługi klienta odezwie się do Ciebie ze wstępną wyceną.
  • Mając do wyboru różne techniki i wykończenia, możemy doradzić w efektywnym wykorzystaniu środków finansowych — masz pewność, że pomożemy Ci optymalnie wykorzystać budżet.
  • Opracujemy razem Twój nowy projekt — opowiedz nam czego potrzebujesz, a my zajmiemy się resztą. Masz już swój gotowy projekt lub opracowany pomysł? Tym lepiej, zajmiemy się dostosowaniem Twojej koncepcji do specyfiki technik odlewniczych.
  • Świeżo odlane wpinki wykańczamy i polerujemy, po tym procesie są gotowe do wysyłki. Jeżeli szukasz czegoś więcej, każda wpinka może być dostarczona na specjalnie dla niej zaprojektowanej karcie lub eleganckim etui, co doda jej jeszcze większego prestiżu.

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług również w innych obszarach naszej działalności, jak np. w produkcji medali na zamówienie.

Jak pinsy zawojowały świat?

Co najmniej od półwiecza, małe metalowe pinsy wpinane są codziennie w miliony sztuk odzieży. Służą jako symbol dumy z przynależności do danej firmy lub organizacji, oznaczają specjalne zasługi, wyrażają przywiązanie do danej idei lub do ulubionej gry komputerowej.

Jednak zanim to się stało, metalowe przypinki przeszły długą drogę, tworząc przy tym interesującą historię. Zupełnie jak w przypadku wielu innych zagadnień, zanim stały się zjawiskiem społecznym, pełniły w starożytnej Grecji i Egipcie, dość podstawową funkcję polegającą na spinaniu luźnej odzieży. Również w tym okresie zaczęto stosować zdobienia, co było pierwszym przypadkiem w historii wpinek, w którym rzemiosło spotkało się ze sztuką.

Obszar zastosowań zwiększał się stale przez starożytność oraz całe średniowiecze — metalowe wpinki były używane w armii i na dworach. W czasach nowożytnych wpinki całkowicie wyzwoliły się z pierwotnych funkcji odzieżowych i zaczęły pełnić wyłącznie symboliczną rolę w przestrzeni społecznej.

George Washington i poczucie przynależności

Według wielu historyków, współczesną historię pinsów możemy wywodzić od Wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, kiedy to George Washington wraz ze stronnikami rozpowszechnił zwyczaj używania wpinek jako symbol poparcia dla sprawy, od czego zaczęła się kariera wpinki, jako sposobu wyrażania swoich przekonań.

Z biegiem czasu, na wpół militarne zastosowania pinsów, przeniknęły do struktur czysto cywilnych, co dało początek przypinkom reklamowym, gdzie zostały uznane jako symbol przynależności do prestiżowej grupy, ukazywały nadzwyczajne osiągnięcia lub wyrażały dumę z wyznawanych wartości.

Z polityki i biznesu do (pop)kultury

Burzliwe lata 60. i 70. są dla wpinek okresem dalszej popularyzacji, ruchy kontrkulturowe, zaczęły używać wpinek do swoich celów, manifestując za ich pomocą swoje własne przekonania i postulaty.

Przez ostatnie parę dekad pinsy ustabilizowały swoją pozycję jako akcesorium pozwalającego w błyskawiczny sposób zamanifestować zarówno swoje przekonania lub idee, jak i również jako dodatek będący formą wyrażania siebie.

Niezależnie od roli jaką Państwa przypinki mają pełnić, zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

Pinsy i przypinki na blogu MCC MEDALE:

Zadzwoń do nas - przycisk