Pinsy (tzw. przypinki) metalowe na zamówienie

Trzy pinsy metalowe, wykonane na zamówienie przez MCC Medale

Zwiększ rozpoznawalności swojej marki lub idei, a co za tym idzie, zbuduj większy prestiż lub zaangażowanie. MCC Medale to, oprócz medali okolicznościowych na zamówienie, czołowy producent pinsów w Polsce - oferujemy szeroki wybór technik, wykończeń oraz zapięć.

Przypinki metalowe - wykonane w różnych technikach

Firmowe przypinki z logiem na zamówienie i inne kreatywne pomysły...

Dysponujemy, wiedzą, doświadczeniem oraz bogatym zapleczem technicznym aby podjąć się każdej realizacji. Dzięki połączeniu tradycyjnych technik odlewniczych z nowymi technologiami możemy zaoferować jakościowy produkt w rozsądnej cenie.

Co zyskasz rozpoczynając współpracę z MCC Medale?

  • Odlewamy pinsy już od 50 sztuk.
  • Dostarczamy darmowy projekt — podziel się z nami swoim pomysłem lub dostarcz wstępną koncepcję, a z chęcią zaprojektujemy Twojego pinsa.
  • Dbamy zarówno o wizerunek klienta, jak i jego finanse, odezwij się do nas, a doradzimy Ci optymalne rozwiązania dla Twoich potrzeb i budżetu.
  • Możliwość wyboru. Jesteśmy liderem produkcji wpinek w Polsce, oferujemy dwie techniki produkcji, trzy odmiany wykończeń i pięć rodzajów zapięć.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Stworzyliśmy przypinki metalowe na zamówienie dla:
Główne rodzaje pinsów na zamówienie:

Pinsy klasyczne na zamówienie

Przykładowa przypinka klasyczna, może przybrać dowolny rozmiar, ale zawsze jest jednokolorowa

Wiele kształtów i rozmiarów, jeden kolor metalu

 Przypinki emaliowane na zamówienie

Przykładowa przypinka emaliowana, wybrane elementy są ręcznie malowane

Odlewana przypinka z ręcznie nanoszoną, kolorową emalią

Przypinki z wklejką 3D na zamówienie

Kolorowy pins w wklejką 3D

Metalowy pins z wklejoną, kolorową naklejką 3D

Przypinki metalowe — wieki tradycji i prestiżu

Drobne, ozdobne gadżety do odzieży są z nami od początków cywilizacji. Wiele razy ewoluowały i przybierały mnóstwo znaczeń, aby w końcu stać się rodzajem wojskowego odznaczenia, przyznawanego przez armię za szczególne osiągnięcia. Niedługo po tym, zostały przejęte przez struktury cywilne jak firmy, urzędy czy organizacje, żeby stać się bardzo popularnym środkiem komunikowania osiągnięć, przekonań i przynależności.

W MCC Medale jesteśmy świadomi szczególnego znaczenia metalowych wpinek w budowaniu etosu firmy czy organizacji — każdy projekt traktujemy indywidualnie, a każdy odlew jest ręcznie wykańczany i przechodzi rygorystyczną kontrolę. Wszystkie nasze pinsy są tworzone z metalu, co nadaje im niepowtarzalnej trwałości i charakteru.

Galeria realizacji:

Pinsy klasyczne

Klasyczne pinsy to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie subtelną elegancję. Wykonane na zamówienie pinsy reklamowe w kolorze złota, srebra lub miedzi w odcieniach błyszczących oraz antycznych, podkreślają charakter tradycyjnych firm i organizacji. W swojej klasycznej formie prezentują się dobrze na strojach formalnych, np. wpięte w klapę marynarki.

Przypinki emaliowane

Rozwiązanie, po które sięgają firmy z kolorowymi logotypami. Dzięki użyciu specjalnych emalii przypinkom można nadać różne dodatkowe kolory. Wpływa to na widoczność przypinek i zwraca uwagę. Emaliowane pinsy sprawdzą się na dużych wydarzeniach – branżowych targach, eventach, szkoleniach.

Przypinki z wklejką 3D

Polecane są zwłaszcza tym, którym zależy na małych, szczegółowych elementach logotypu lub informacjach, których nie można odwzorować w odlewie. Wklejka 3D z kolorowym nadrukiem zalana żywicą epoksydową w 100% odwzoruje wszystkie szczegóły logotypu i nada mu wyrazistą formę.

Projekty odlewów zamówionych w MCC Medale: moneta okolicznościowa, medal sportowy oraz pins w kształcie czaszek

Darmowy projekt pinsów, dla wszystkich naszych klientów

Doskonale wiemy, że udana realizacja to nie tylko wysokiej jakości produkcja, ale też, przede wszystkim, projekt uwzględniający specyfikę znaku jak i wybraną technikę odlewu. Wszyscy nasi klienci po akceptacji wyceny i dostarczeniu wstępnej koncepcji lub swojego pomysłu, mogą liczyć na bezpłatny projekt, przygotowany przez nasz zespół designerski.

Niezależnie czy masz własny pomysł, czy liczysz na naszą inicjatywę, nasz sztab graficzny dostarczy Ci projekt pinsa który zarówno, spełni Twoje oczekiwania jak i będzie dopasowany do wymogów danej techniki odlewniczej.

Kompozycja trzech dedykowanych kart, zaprojektowanych przez MCC Medale na zamówienie

Bezpłatny projekt kart do pinsów

Standardowo wszystkie nasze pinsy pakujemy w małe folie, które zabezpieczają je podczas transportu, jeżeli szukasz rozwiązania, które uczyni twoje pinsy na zamówienie wyjątkowymi, z przyjemnością, dostarczymy je wpięte w dedykowane karty, zaprojektowane tak, aby pasowały do wpinek.

Nasze studio graficzne, w cenie zlecenia zaprojektuje dopasowane karty, które będą stanowić wyjątkową oprawę.

Dla najbardziej prestiżowych wpinek proponujemy eleganckie etui

Poza standardowymi folijkami oraz specjalnie zaprojektowanymi kartami do pinów, oferujemy również najbardziej prestiżową formę opakowania jaką jest etui. Jest to chętnie wybierana opcja przez klientów potrzebujących obsłużyć oficjalne okazje, szukających najbardziej reprezentatywnej formy opakowania pina.

W ofercie posiadamy wiele rodzajów etui, które pomożemy dopasować do każdej okazji. Na końcowym etapie produkcji zajmujemy się konfekcją, w efekcie, otrzymują Państwo pinsy metalowe gotowe do wręczenia.

Pinsy metalowe na zamówienie

Często zadawane pytania

Cena pinsów jest zależna od kilku czynników. Ilość sztuk w zamówieniu, rodzaj wzoru, stopień skomplikowania projektu, wykończenie. Ze względu na unikalny charakter każdego zapytania, wyceniamy je indywidualnie. Prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz wyceny albo email – nasza obsługa skontaktuje się z Państwem i przedstawi darmową wycenę.

Dla wszystkich naszych klientów projekty pinsów są bezpłatne. Wystarczy zaakceptować wycenę oraz dostarczyć wstępną koncepcję lub własny pomysł, a nasz dział graficzny zajmie się stworzeniem projektu lub adaptacją Państwa pomysłu do wymogów odlewniczych.

Oczywiście. Nasze techniki odlewnicze pozwalają na precyzyjne odwzorowanie różnych wzorów, w tym logo.

Projekt pina jesteśmy w stanie przygotować nawet w ten sam dzień, w którym otrzymamy opis lub logotyp. Przy bardziej skomplikowanych realizacjach np. pinów 3D zawierających skomplikowane elementy, czas ten może się wydłużyć do 2-3 dni. Na realizację produkcji po akceptacji projektu i wyceny czeka się około 8 dni w zależności od nakładu i skomplikowania zamówienia.

To zależy od logotypu lub grafiki jaka ma się na nim znaleźć. Najczęściej produkujemy piny w przedziale 20 – 30 mm szerokości / średnicy. Większe wymiary również są możliwe do wykonania.

Logistyczne minimum to 30 sztuk, jednak mniejsze zamówienia też są możliwe. Nasz dział handlowy przygotuje pełną ofertę dla wymaganej ilości.

Rodzaje zapięć do pinsów

Przypinka z zapięciem motylkowym

Igła i motylek

Standardowy rodzaj zapięcia stosowany przy pinsach. Składa się z mocno przytwierdzonej do tyły pinsa igły – około 6 mm wysokości i 1,2 mm grubości. Przebijając przez ubranie, na igłę nakładamy metalowy motylek, który zabezpiecza pinsa przed zsunięciem się.

Tył pinsa z mocowaniem śrubkowym

Śrubka i nakrętka

Najtrwalsze rozwiązanie. Śrubka ma około 5 – 6 mm wysokości i 2 mm grubości. Do zestawu jest dokręcana nakrętka, która ma tworzyć komplet mocowania – po przebiciu śrubki przez materiał, dokręca się nakrętkę tworząc bardzo mocne zapięcie. Zapięcie stosowane głównie przez harcerzy oraz motocyklistów.

Raz zamocowany pins będzie trwale trzymał się na powierzchni ubrania nawet podczas dynamicznego użytkowania. Plusem jest trwałość mocowania. Przy mocnym dokręceniu nakrętki pins dodatkowo nie będzie przekręcał się na ubraniu.

Gumowe zapięcie z przypinką

Zapięcia gumowe

Zapięcia gumowe pozbawione są mechanicznych elementów zatrzaskujących. To po prostu silikonowy kapturek z dziurką, w który się mocuje igłę pinsa.

Atutem jest siła mocowania. Igłę można mocno „wbić” w gumowy otwór – przez co pins będzie się mocno trzymał. Minusem może być tylko trwałość – bardzo częste zdejmowanie i zakładanie przypinki może skutkować wyrobieniem się otworu i powstaniu luzów.

Przypinka oraz zapięcie tubkowe

Zapięcia tubkowe

Bardziej prestiżowa wersja tradycyjnych motylków. Kosztują więcej, jednak oferują lepszy chwyt igieł – przez co minimalizują szansę na odpadnięcie od przypinki. Zakłada się je podobnie jak motylki – wystarczy nakierować dziurką na igłę i docisnąć całość.

Zdejmowanie odbywa się poprzez podważenie dolnego „kapturka”. Kolejnym atutem jest sam wygląd – prezentują się korzystniej niż ich ekonomiczne odpowiedniki.

Tył przypinki z zapięciem na agrafkę

Mocowanie na agrafkę

Mocowanie na agrafkę to już mniej popularny lecz nadal dostępny typ zapięcia. Sama agrafka jest mocowana do naszych odlewów za pomocą metalowych trzpieni, które są rozwiercane tworząc bardzo mocny typ łączenia. Igła w agrafce jest na tyle cienka, że robi najmniejszą możliwą dziurkę w ubraniu – jest to najmniej inwazyjny typ zapięcia.

 
Zadzwoń do nas - przycisk