Medale myśliwskie

Kolekcja medali mysliwskich

Medale myśliwskie to uniwersalna pamiątka, którą związki łowieckie mogą wykorzystywać w różnych sytuacjach. Nagroda dla najlepszego (lub – z przymrużeniem oka – pechowego) myśliwego biorącego udział w polowaniu zbiorowym czy wyróżnienie dla zasłużonego członka koła to tylko kilka pierwszych przykładów.

Dwa medale dla myśliwych od MCC Medale

Medale łowieckie na zamówienie

Medale dla myśliwych to przede wszystkim medale okolicznościowe. W odróżnieniu od swoich sportowych odpowiedników wręcza się je najczęściej w związku z jakimś wydarzeniem, a nie w wyniku rywalizacji sportowej. Sytuacji, w których sprawdzą się medale myśliwskie jest więc wiele.

Dlaczego medale łowieckie od MCC Medale?

  • Dostarczamy bezpłatny projekt — wystarczą nam podstawowe informacje, żeby stworzyć unikalny i dopasowany projekt. Mają Państwo gotowy projekt? Z przyjemnością zajmiemy się resztą.
  • Jesteśmy w stanie się dopasować do różnych budżetów — nasze doświadczenie oraz możliwości produkcyjne, pozwalają na dużą elastyczność cenową.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Stworzyliśmy medale dla:

Medale na polowanie — tradycja i historia

Ponad 2700 kół łowieckich zrzeszających niemal 130 000 myśliwych z całego kraju pokazuje, że myślistwo cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Jednak działania myśliwych stowarzyszonych w Polskim Związku Łowieckim to nie tylko polowania. To także ochrona środowiska przyrodniczego przy współpracy z władzą na szczeblu krajowym i lokalnym, rozwój łowiectwa, edukacja, a także działalność wydawnicza i wystawiennicza.

Samo łowiectwo swoją historią sięga dawnych czasów i stanowi ważny element dziedzictwa kulturowego Polski. M. in. również dlatego medale myśliwskie – nawiązujące do historycznych wyróżnień – tak dobrze sprawdzają się przy różnych okazjach z życia kół łowieckich.

Medal pamiątkowy dla koła Łowieckiego

Galeria realizacji:

Pinsy klasyczne

Klasyczne przypinki to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie subtelną elegancję. Wykonane na zamówienie pinsy w kolorze złota, srebra lub miedzi w odcieniach błyszczących oraz antycznych, podkreślają charakter tradycyjnych firm i organizacji. Metalowe przypinki w swojej klasycznej formie prezentują się dobrze na strojach formalnych, np. wpięte w klapę marynarki.

Projekty odlewów zamówionych w MCC Medale: moneta okolicznościowa, medal sportowy oraz pins w kształcie czaszek

Medale łowieckie — bezpłatny projekt

Lata doświadczeń w produkcji odlewów dla środowisk łowieckich, pozwalają nam stwierdzić, że każdy medal zaczyna się od unikalnego projektu. Nasz dział graficzny, doświadczony w produkcji wszelkiego rodzaju odlewów, jest w stanie zarówno zaproponować unikalny i dopasowany do okazji projekt, jak i zaadoptować Państwa pomysł.

Dla wszystkich naszych klientów, czeka bezpłatny projekt — wystarczy zaakceptować wycenę.

Przykładowe opakowania (etui) na metalowe pinsy

Etui — wyjątkowa oprawa dla medalu łowieckiego

Jeżeli szukają państwo dodatkowych akcesoriów, serdecznie polecamy eleganckie etui. Dodatkowe etui znajdzie zastosowanie zarówno podczas ceremonii wręczania medali, gdzie niewątpliwie doda ono prestiżu danej okazji, jak również potem, kiedy pozwoli na lepszą ekspozycję medalu w gablocie lub na biurku.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów etui, które możemy pomóc dopasować do okazji i medalu.

Dostępne kolory medali łowieckich

Medale myśliwskie – nie tylko król polowania

Medale myśliwskie - cenne pamiątki dla myśliwych. Producent MCC Medale

Często zadawane pytania

Czy musimy mieć swój własny projekt?

Nie ma takiego wymogu. Nasz dział graficzny przygotuje dla Państwa projekt na podstawie podesłanych materiałów. Wystarczy sam opis i wrócimy do Państwa z gotową propozycją. Wizualizacja jest bezpłatna!

Jakie jest minimalne zamówienie?

Logistyczne minimum to 30 sztuk jednak mniejsze zamówienia też są możliwe. Nasz dział handlowy przygotuje pełną ofertę dla zakładanej ilości medali sportowych.

Czy wykonujecie medale odlewane z mosiądzu, albo np. ze złota?

Nie wykonujemy takich medali. Nasz park maszynowy jest przygotowany do odlewnictwa ze stopu cynku i aluminium – ZnAl. Następnie takie odlewy możemy pomosiądzować albo pozłocić.

Mam bardzo skomplikowany projekt, czy on jest możliwy do wykonania jako medal odlewany?

Prosimy o przesłanie projektów na naszą skrzynkę mailową. Określimy wykonalność wzoru i jeżeli jest taka możliwość naniesiemy własne zmiany.

Chcielibyśmy zrobić medal ale dla różnych kategorii - zrobić różne napisy na różnych medalach. Np. "Król polowania, Król sezonu, Król pudlarzy..."?

Wykonując medale musimy zrobić matrycę odlewniczą – z takiej wychodzą identyczne wzory. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie wykonać na medalach różne grawery. Wykonamy na odlewach puste miejsca, które możemy następnie grawerować różnymi napisami. Jak najbardziej istnieje możliwość wykonania też kilku matryc odlewniczych – indywidualnych dla danych kategorii.

Czy oprócz medali myśliwskich mają Państwo inne produkty?

Głównymi produktami związanymi z tą tematyką są ordery – małe medale zawieszone na krótkiej szarfie orderowej, przypinki metalowe z np. logiem klubu albo medale okolicznościowe – pełnoprawnej wielkości medale umieszczone w ozdobnym etui. Prosimy o kontakt z naszym działem handlowym – wspólnie ustalimy jaki typ produktu będzie najlepszy na zbliżające się wydarzenie.

Jak długo czeka się na projekt oraz realizację?

Projekt jesteśmy w stanie przygotować nawet w ten sam dzień w którym otrzymamy opis. Przy bardziej skomplikowanych realizacjach np. orderów 3D zawierających płaskorzeźby czas ten może się wydłużyć do 2-3 dni. Na realizację produkcji po akceptacji projektu i wyceny czeka się około 2-4 tygodni w zależności od nakładu i skomplikowania zamówienia.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Jednym z najczęstszych sposobów wykorzystania jest wręczanie medali członkom kół łowieckich, którzy wyróżnili się swoimi zasługami. Równie często medale wręczane są myśliwym mogącym pochwalić się imponującym stażem w danym kole. Z uwagi na długą historię łowiectwa w Polsce coraz częściej w MCC Medale tworzymy także pamiątkowe medale trafiające do wszystkich myśliwych z okazji rocznicy funkcjonowania konkretnych kół łowieckich.

Jednak wśród myśliwych nie brakuje także rywalizacji. W trakcie zbiorowych polowań walka rozgrywa się m.in. o tytuł króla polowań. Jednocześnie każdy chce uniknąć otrzymania tytułu króla pudlarzy. Niezależnie od końcowego wyniku, również w tych sytuacjach medale mogą być doskonałą pamiątką – tym razem ze “sportowym charakterem”.

Medale na polowanie

Produkcja medali zamówienie pozwala stworzyć projekt dopasowany do każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy mają to być pamiątkowe medale dla kół łowieckich, czy też medale dla myśliwych wyróżniających się w pojedynczych polowaniach lub całym sezonie łowieckim, klienci MCC Medale są w stanie zamówić odpowiedni projekt dopasowany do swoich wymagań.

Produkcja medali dla kół łowieckich – możliwości
Myśliwi chcący zamówić medale u producenta medali mogą liczyć na szerokie możliwości personalizacji projektów. Wszystkie nasze odlewy produkujemy od podstaw, na zamówienie, dzięki czemu każda realizacja w pełni spełnia oczekiwania zamawiających. Realizujemy zarówno medale ze wzorami dostarczonymi przez klientów, jak i tworzymy autorskie projekty na podstawie przesłanych nam informacji i materiałów. Wszystkie odlewy MCC Medale mogą mieć:

  • dowolną wielkość (od 1,5 do 10 cm w najszerszym punkcie) i grubość (od 0,2 do 1 cm),
  • wzór składający się z dowolnych grafik, tekstów i liczb,
  • kolor metalu – złoty, srebrny lub brązowy w antycznych odcieniach,
  • dodatkowe kolory nałożone ręcznie za pomocą specjalnych emalii.

Projekty wzorów mogą zostać stworzone w technice 2D lub 3D. Pierwsza z nich sprawdza się w przypadku prostych, mało skomplikowanych wzorów i pozwala tworzyć eleganckie i czytelne projekty. Modelowanie trójwymiarowe daje naszym klientom możliwość zamówienia bardziej skomplikowanych produktów z – bogatą w detale – płaskorzeźbą.

Na specjalne życzenie zamówione medale myśliwskie mogą także zostać umieszczone w eleganckim etui wykonanym z tworzywa sztucznego lub drewna. Do opakowania może trafić także elegancka tabliczka z grawerem.

Oprócz medali myśliwskich, polecamy również, nasze trofea sportowe oraz statuetki na zamówienie.

Medale na blogu MCC MEDALE:

Zadzwoń do nas - przycisk