Medale odlewane, tradycje odlewnicze dostępne dla wszystkich

Kompozycja dwóch medali odlewanych, wyprodukowanych przez MCC Medale

Dzięki naszym innowacjom, prestiż tradycyjnych metod odlewniczych, znany dotąd z mennic, jest teraz dostępny dla szerszego grona odbiorców. Dzięki unikalnemu projektowi oraz perfekcyjnemu wykonaniu, nasze medale odlewane będą świetnym dodatkiem do każdej imprezy.

Medale odlewane w MCC Medale: medal 2d, 3d oraz ręcznie malowany

Jesteśmy producentem medali odlewanych

Jako producent medali odlewanych możemy zaoferować nieograniczony wybór, specjalistyczne doradztwo oraz atrakcyjne ceny.

Co musisz wiedzieć o współpracy z nami?

  • Nie ma dobrego medalu, bez dobrego projektu, dla tego każdemu naszemu klientowi oferujemy profesjonalny bezpłatny projekt
  • Znaczna większość naszych medali jest wykonywana jest tradycyjną techniką odlewania odśrodkowego. Dokładnie takich technik używa się do produkcji medali dla najbardziej prestiżowych zawodów sportowych.
  • Szeroki wachlarz technik, wykończeń i akcesoriów pozwala nam na dopasowanie zlecenia do Państwa budżetu.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Stworzyliśmy medale odlewane dla:

Nasze medale są odlewane zgodnie z tradycją sztuki odlewniczej

Medale odlewane towarzyszą nam od setek lat. Początkowo używane wyłącznie w armiach, jako wyróżnienie za szczególne osiągnięcia, z czasem, przeniknęły do struktur cywilnych gdzie pełniły podobną rolę. Wraz nastaniem ery nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, medale zdominowały świat sportu, gdzie są przyznawane za pierwsze trzy miejsca.

W naszej odlewni kultywujemy tradycje odlewnicze, sięgające renesansu, kiedy to zaczęto stosować metodę odlewania odśrodkowego, która to technika towarzyszy nam po dziś dzień. Medale odlewane charakteryzują się wysoką precyzją oraz ręcznym wykończeniem, dzięki któremu żaden z medali nie jest identyczny.

Galeria realizacji:

Projekty odlewów zamówionych w MCC Medale: moneta okolicznościowa, medal sportowy oraz pins w kształcie czaszek

Każdy nasz klient otrzymuje bezpłatny projekt

Doskonale wiemy, że droga do perfekcyjnego medalu, zaczyna się wraz z projektem. Wszystkie nasze medale odlewane na zamówienie są projektowane przez sztab specjalistów, znających możliwości i ograniczenia sztuki odlewniczej. Miło nam również ponformować, że każdy nasz klient może skorzystać z bezpłatnej usługi projektowej.

Niebieskie etui z medalem okolicznościowym odlanym przez MCC Medale

Pragniesz wręczyć swój medal odlewany w wyjątkowy sposób? Umieść go w etui

Do wszystkich medali, odlewanych w naszej firmie oferujemy etui. Posiadamy szeroki wybór pudełek, wykonanych z różnych materiałów i w różnych kolorach.

Medal odlewany ze wstęgą

Jeżeli chcesz medalem odlewanym uhonorować zwycięzcę, przyda Ci się szarfa

Zwyczaj zawieszania medali na szyi zwycięzcy zakorzenił się już na stałe w naszej kulturze. W ramach produkcji medalu, oferujemy również pasujące wstęgi. Możemy zarówno wyprodukować, dedykowaną wstęgę na podstawie projektu, lub możesz też wybrać wstęgę jednokolorową. Zajmujemy się również konfekcją i szyciem, więc odbierasz od nas gotowy produkt.

Dostępne kolory medali odlewanych

Medale odlewane – wyjątkowe medale  na zamówienie

Medale odlewane z metalu roztopionego w specjalnym piecu

Często zadawane pytania

Ile kosztuje projekt medalu odlewanego?

Dla wszystkich naszych klientów projekty medali odlewanych są bezpłatne. Wystarczy zaakceptować wycenę, a nasz profesjonalny dział graficzny zajmie się stworzeniem projektu lub adaptacją Państwa pomysłu do wymogów technicznych.

Jakie jest minimalne zamówienie medali odlewanych?

Logistyczne minimum to 30 sztuk jednak mniejsze zamówienia też są możliwe. Nasz dział handlowy przygotuje pełną ofertę dla zakładanej ilości medali sportowych.

Czy musimy mieć swój własny projekt?

Nie ma takiego wymogu. Nasz dział graficzny przygotuje dla Państwa projekt na podstawie podesłanych materiałów. Wystarczy sam opis i wrócimy do Państwa z gotową propozycją. Wizualizacja jest bezpłatna!

Czy wykonujecie medale odlewane z mosiądzu, albo np. ze złota?

Nie wykonujemy takich medali. Nasz park maszynowy jest przygotowany do odlewnictwa ze stopu cynku i aluminium – ZnAl. Następnie takie odlewy możemy pomosiądzować albo pozłocić.

Mam bardzo skomplikowany projekt, czy on jest możliwy do wykonania jako medal odlewany?

Prosimy o przesłanie projektów na naszą skrzynkę mailową. Określimy wykonalność wzoru i jeżeli jest taka możliwość naniesiemy własne zmiany.

Zależy mi na ciężkim i porządnym medalu, czy taki medal u Państwa otrzymam?

Wykonujemy odlewy o standardowej grubości 4 mm. Natomiast na życzenie klienta jesteśmy w stanie zrobić medale grubsze – np. 6 mm przez co zdecydowanie cięższe. Nasz dział handlowy zapozna się z Państwa zapytaniem i przedstawi ofertę cenową.

Oferujemy atrakcyjne ceny oraz pełne wsparcie projektowe.
Chcesz nawiązać współpracę?

Organizatorzy wydarzeń stale poszukują atrakcyjnych rozwiązań, które pomogą je promować. Jednym z nich są medale odlewane na zamówienie. Nasza firma produkuje medale odlewane, które gwarantują oryginalny wzór i wysoką jakość.
Medale odlewane to rozwiązanie pozwalające wykorzystać unikalne, spersonalizowane wzory dostosowane do potrzeb klientów. Stanowią one alternatywę dla medali grawerowanych lub z naklejkami, które wykonywane są z gotowych, produkowanych masowo w krajach azjatyckich podkładów.

Medale odlewane na zamówienie

Nasza firma specjalizuje się w odlewnictwie, a w szczególności medali na zamówienie. Każdego roku realizujemy tysiące projektów dla setek klientów z Polski oraz z całego świata. Doświadczenie, które zdobyliśmy przez lata działalności w branży odlewniczej przekłada się na wysoką jakość oraz zadowolenie klientów wybierających medale odlewane od producenta MCC Medale.

Charakterystyka odlewania medali

Produkcja odlewów to proces składający się z czterech etapów. Rozpoczynają go ustalenia z klientami, podczas których ustalane są wszystkie szczegóły dotyczące projektu – wzór, cena medali oraz termin realizacji. Kolejny etap to przygotowanie matrycy. Matryca, czyli pierwowzór służy do przygotowania właściwych odlewów. Trzeci etap produkcji to odlewanie medali i ich obróbka końcowa. Etapem kończącym cały proces jest przygotowanie medali do wysyłki i dostawa w ustalone z klientami miejsce.

W naszej firmie do produkcji medali wykorzystujemy technikę odlewania.

Medale odlewane to jeden z najpopularniejszych rodzajów medali dostępnych na rynku. Przede wszystkim dlatego, że odlewanie to jedna z wydajniejszych i szybszych technik obróbki metalu.

Jak powstają medale odlewane?

Proces produkcji medali odlewanych zaczyna się od przygotowania projektu. W MCC Medale odpowiada za to nasz doświadczony zespół graficzny, który na podstawie dostarczonych przez klientów materiałów tworzy wzór medalu. Po jego akceptacji z projektu tworzona jest matryca, a następnie forma służąca do odlewania.

Samo odlewanie medali to proces szybki i wydajny. Dzięki temu jesteśmy w stanie realizować większość zamówień w czasie nieprzekraczającym 14 dni, a w przypadku potrzeby domówienia produktów – szybko uruchomić produkcję dodatkowej partii.

Gotowe odlewy poddawane są wstępnej obróbce. Nasi pracownicy pozbywają się nadmiaru metalu, szlifują je i przygotowują do procesu nadawania koloru. Ten zależy natomiast od wymagań klientów – w MCC Medale klienci mogą wybrać jeden z dostępnych kolorów odlewów. Medale po koloryzacji, w zależności od projektu gotowe są do wysyłki lub dalszej obróbki – np. emaliowania.

Medale odlewane mogą mieć dowolny kształt mieszczący się w naszych możliwościach produkcyjnych. Mogą być wykonane w technice 2D lub 3D, mieć dowolny kolor z naszej palety dostępnych kolorów, spersonalizowane lub standardowe wstążki do medali, a poszczególne elementy medali odlewanych mogą być pokryte emalią.

Popularne medale odlewane

Wśród tysięcy zrealizowanych projektów medali odlewanych najczęściej produkujemy medale sportowe, a w szczególności medale biegowe. Nasi klienci coraz chętniej sięgają także po medale dla dzieci. Drugą grupę stanowią medale okolicznościowe. Dostarczamy medale pamiątkowe na najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie.

Skorzystaj z oferty medali odlewanych na zamówienie

Jeżeli szukasz producenta medali odlewanych skontaktuj się z nami. Wieloletnie doświadczenie i zespół fachowców gwarantuje nie tylko zadowolenie, ale również najwyższą jakość i sprawną realizację.

Medale na blogu MCC MEDALE:

Zadzwoń do nas - przycisk