Polish Open 2022 – zawody pływackie w Łodzi [Realizacja]
Na przełomie kwietnia i maja 2022 r. w Łodzi odbyły się zawody Polish Open. Wydarzenie organizowane przez naszego partnera – Polski Związek Pływacki – było jednocześnie jednym z elementów obchodów 100-lecia związku. Medale dla najlepszych zawodników, którzy stanęli do rywalizacji, przygotowała nasza firma.
Z tego artykułu dowiesz się:
PZP Polish Open 2022 to pierwsza edycja wydarzenia, którego start zbiegł się z ze 100-leciem Polskiego Związku Pływackiego. Zawody zorganizowane w nowoczesnej pływalni “Zatoka Sportu” przy Politechnice Łódzkiej wystartowały 30 kwietnia 2022 r. – dokładnie 100 lat po pierwszym zjeździe organizacyjnym powstającego w 1922 r. związku pływackiego.
PZP Polish Open 2022
Wydarzenie organizowane przez naszego partnera nie było jedynie okazją do świętowania. Zawodnicy, którzy wzięli w nich udział, poza upamiętnieniem rocznicy, mogli zgarnąć cenne nagrody, medale przygotowane przez naszą odlewnię i – to co najważniejsze – minima wymagane do startu w innych wydarzeniach międzynarodowych.
PZP Polish Open 2022 miały bowiem rangę zawodów kwalifikacyjnych m.in. do Mistrzostw Świata Seniorów (Budapeszt, 18.06-25.06.2022), Mistrzostw Europy Seniorów (Rzym, 11.08-17.08.2022), Letniej Uniwersjady (Chengdu, 27.06-03.07.2022) czy Mistrzostw Europy Juniorów (Bukareszt, 05.07-10.07.2022). Walka podczas PZP Polish Open 2022 w Łodzi była więc zacięta, a w trakcie zawodów, poza wymaganymi minimami, ustanowiono również kilka rekordów. Nie powinno to jednak dziwić – wśród uczestników Polish Open były gwiazdy polskiego pływania, na czele z mistrzem świata i Europy na 200 m stylem grzbietowym, Radosławem Kawęckim.
Rekordy i minima – wyniki Polish Open 2022
Na sukcesy naszych zawodników i zawodniczek kibice nie musieli czekać długo. Już pierwszego dnia Polish Open minima na Mistrzostwa Europy w Rzymie uzyskały na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym Paulina Piechota – reprezentantka UKS 190 Łódź – i Klaudia Tarasiewicz z MKP Szczecin.
Drugi dzień rywalizacji w łódzkiej Zatoce Sportu przyniósł kolejne minima uzyskane przez polskich zawodników. Wynik – 23.32 s. – zapewniający start w Mistrzostwach Świata uzyskał Paweł Smoliński z AZS AWF Katowice w wyścigu stylem motylkowym na 50 metrów. Do Budapesztu poleci z nim również Konrad Czerniak z KU AZS UMCS Lublin, który dopłynął do mety jako drugi. Trzeci z zawodników – Jakubowi Majerski – wystąpi natomiast na Mistrzostwach Europy w Rzymie.
Minimum na te zawody uzyskał również Ksawery Masiuk, który swoim wynikiem ustanowił jednocześnie rekord Polski 18-latków na 50 metrów stylem motylkowym. Minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów uzyskał Filip Kosiński w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym. Zawodnik w konkurencji pokonał m.in. Radosława Kawęckiego.
Trzeci dzień PZP Polish Open 2022 rozpoczął się od pobicia rekordu Polski na 50 metrów Stylem Grzbietowym. Ustanowiony w 2017 r. przez Tomasza Polewkę wynik – 24.71 s. – pobił o 0,03 s. reprezentant UKS G-8 Bielany Warszawa, Ksawery Masiuk. Na tym samym dystansie minimum na mistrzostwa świata uzyskała Paulina Peda. Zadowolenia z występów nie krył Konrad Czerniak, któremu udało się uzyskać minima na mistrzostwa europy i świata.
Finałowy, czwarty dzień PZP Polish Open 2022 to kolejne rekordy Polski i minima na zawody. Jako pierwsza Polka, poniżej 1 minuty na 100 metrów stylem grzbietowym zeszła Paulina Peda. Drugi z rekordów na swoje konto przypisał Ksawery Masiuk. Zawodnik, który wcześniej cieszył się z rekordu na 50 metrów, ustanowił najlepszy czas również na 100 metrów stylem grzbietowym.
Ostatniego dnia zawodów minimum uprawniające do startu w mistrzostwach świata w Budapeszcie uzyskał, oprócz Pedy i Masiuka, także Krzysztof Chmielewski, który na dystansie 200 metrów stylem motylkowym ustanowił równocześnie nowy rekord Polski osiemnastolatków. Z kolei minima na mistrzostwa Europy w Rzymie ustanowili Jan Kozakiewicz na 50 metrów stylem klasycznym i Michał Chmielewski na 200 metrów stylem motylkowym.
Otylia Jędrzejczak podsumowuje Polish Open 2022
Zadowolenia z przebiegu zawodów nie kryła Otylia Jędrzejczak – dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska, a od 2021 r. prezes Polskiego Związku Pływackiego:
– Mamy trzy rekordy Polski w stylu grzbietowym. Gratuluję bardzo dobrych wyników Ksaweremu Masiukowi i Paulinie Pedzie, która, jako pierwsza Polka, zeszła poniżej minuty na sto metrów grzbietowym. Do tego zawodnicy wywalczyli sporo kwalifikacji na mistrzostwa świata, bo dziś wiemy, że będziemy mieli w Budapeszcie dwunastu reprezentantów. Mamy też wiele kwalifikacji na mistrzostwa Europy seniorów i mistrzostwa Europy juniorów. Widać było, że w Łodzi zawodnikom pływało się szybko. Jestem dumna z tego, że te zawody wypadły naprawdę bardzo dobrze. Dziękuję wszystkim, którzy przysłużyli się organizacji tych bardzo dobrych zawodów – dodała Jędrzejczak. Sponsorem zawodów był PZU S.A., a organizację imprezy, oprócz miasta Łódź, wsparli także sponsorzy PZP, m.in. Arena, Variopool, Carolina Medical Centre i nasza odlewnia MCC Medale.
Projekt medali na PZP Polish Open 2022
Medale, które przygotowaliśmy na łódzkie zawody to kolejny z projektów stworzonych dla naszego partnera – Polskiego Związku Pływackiego.
Ich wzór oparty został na kształcie koła. Na projekcie znalazła się m.in. nazwa zawodów, data, w których się odbywały, a także napis upamiętniający 100-lecie Polskiego Związku Pływackiego. Na rewers medali trafiło m.in. logo miasta Łódź oraz specjalny znak graficzny przygotowany przez PZP z okazji obchodzonego jubileuszu.
Tym, co wyróżniało medale, były charakterystyczne ażury – duże wycięcia wewnątrz odlewu, które znajdowały się zarówno w górnej, jak i w dolnej części projektu. Medale zawisły na czerwonych szarfach przyszytych ręcznie do ucha.
MCC Medale – Twój partner w organizacji zawodów
Organizujesz turniej, zawody lub inne wydarzenie sportowe i potrzebujesz trofeów dla zawodników? Dołącz do grona zadowolonych klientów odlewni MCC Medale!
Nasza firma specjalizuje się w produkcji medali sportowych i statuetek, które każdego roku trafiają na największe wydarzenia w Polsce i poza jej granicami. Współpracujemy m.in. z Polskim Związkiem Pływackim, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Polskim Związkiem Kajakowym, Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego i innymi czołowymi – oraz mniejszymi – organizatorami zawodów sportowych.
Współpracując z naszą odlewnią, możesz liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie realizacji zamówienia. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich wymagań oraz pomożemy Ci z projektem – klienci naszej odlewni mogą liczyć na darmowe przygotowanie wzoru na podstawie samego pomysłu lub przesłanych materiałów: tekstów, dat, liczb oraz grafik.
Nasze minimum wymagane do rozpoczęcia produkcji to jedynie 30 szt., dzięki czemu z usług odlewni MCC Medale możesz skorzystać zarówno gdy organizujesz większe, jak i mniejsze wydarzenia sportowe.
Medale sportowe
Medale biegowe
Medale okolicznościowe
- Emerytura za medal olimpijski – komu przysługuje i ile wynosi? - 7 sierpnia 2024
- Biegi ekstremalne – poznaj mordercze biegi z przeszkodami - 25 czerwca 2024
- Biegi z przeszkodami – coś dla prawdziwych twardzieli - 13 czerwca 2024